Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Giba: Polacy byli po prostu lepsi

Giba: Polacy byli po prostu lepsi

fot. archiwum

Zwycięstwa nad Brazylią zawsze mają szczególną wartość. Dzisiejsze tym bardziej - zapewniło naszej reprezentacji awans do finałów Ligi Światowej. - Polacy byli po prostu lepsi - przyznał Giba. Trener Anastasi cieszył się z awansu do turnieju finałowego.

Zakwalifikowaliśmy się do finałów i jest to teraz dla nas najważniejsze – powiedział Andrea Anastasi, dodając, iż nie wie co dziś zaważyło na zwycięstwie jego podopiecznych. Pochwalił także postawę Bartosza Kurka . – To bardzo dobry zawodnik, który ma potencjał, by być najlepszym na świecie, jeśli będzie ciężko pracował.

Marcin Możdżonek wyraził radość z awansu po wygranej z najlepszą drużyną na świecie. – Zaczęliśmy mecz bardzo dobrze, jednak w trzecim secie nie udało nam się uniknąć błędów. Na szczęście w kolejnym skutecznie je rozwiązaliśmy – oceniał kapitan polskiej reprezentacji.

Również Bernardo Rezende docenił dzisiejszy występ Kurka, podkreślając jednak, że cała polska ekipa zagrała dobre spotkanie. – Nadal mamy szanse na występ w Sofii jako najlepszy zespół z drugiego miejsca, jednak nie myślimy o tym teraz, zaczynamy przygotowania do igrzysk olimpijskich – mówił selekcjoner reprezentacji Brazylii. – Polacy byli po prostu lepsi. Mieliśmy problemy z kontratakiem, a ciężko wygrywać, jeśli nie jesteś w stanie umieścić piłki w boisku – krótko podsumował Giba.Nasi reprezentanci po ponad dwóch tygodniach w podróży wracają do Polski w bardzo dobrych nastrojach. Już od piątku ponownie rozpoczną ciężkie treningi, aby jak najlepiej przygotować się do Final Six oraz igrzysk olimpijskich.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved