Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Fenomenalni Kantor i Łosiak ze złotym medalem

CEV Satellite: Fenomenalni Kantor i Łosiak ze złotym medalem

fot. archiwum

Polska dwójka Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rano awansowała do półfinału turnieju CEV Satellite w Umag. Po wczorajszych dwóch wygranych i porażce, dziś nasi również królowali na chorwackich boiskach, w półfinale okazali się lepsi od Rosjan, w finale od Niemców.

Polski duet turniej rozpoczął wczoraj od drugiej rundy. W tej i w kolejnej nasi reprezentanci nie mieli sobie równych. Dopiero starcie ze Szwajcarami okazało się pojedynkiem nie do przejścia. Dziś forma Kantora i Łosiaka ponownie dała o sobie znać. Biało-czerwoni przeważali w każdym elemencie i spisywali się dobrze w przeciągu obu partii. Awans do półfinału, jaki w ten sposób uzyskali, jest więc jak najbardziej zasłużony. Jeszcze dziś walczyć w nim będą z Rosjanami Bykanow/Karpuchin, którzy wydają się być łatwiejszymi rywalami od Austriaków, bowiem rozstawieni są w turnieju z numerem 15, czyli o dziesięć lokat niżej od Polaków.

Kunert/Petutschnig AUT [7] – Kantor/Łosiak POL [5] 0:2
(15:21, 18:21)

To, że Polacy są w bardzo dobrej formie, nie ulega wątpliwości. Choć rosyjska dwójka Bykanom/Karpuchin okazała się wymagającym rywalem, to jednak nie sprawiła naszym reprezentantom większych problemów. Polacy radzili sobie świetnie w każdym momencie, a gdy wdarła się chwila rozprężenia, nie pozwalali, by odbiła się na wyniku. Rosjanie nie zdołali wygrać nawet jednej partii. Dobre wieści napłynęły również z drugiego półfinału, w którym Szwajcarzy Gerson/Gabathuler, którym wczoraj udało się pokonać polską parę, musieli uznać wyższość Niemców DollingerA./Stiel. Nasi zachodni sąsiedzi będą dla Piotra i Bartosza z pewnością dużo wygodniejszym przeciwnikiem. Złoto jest o krok, a finał rozegrany zostanie jeszcze dzisiaj.półfinał:
Bykanow/Karpuchin RUS [15] – Kantor/Łosiak POL [5] 0:2

(19:21, 18:21)

Polacy do finałowego pojedynku podeszli podbudowanymi dwoma dzisiejszymi wygranymi. Widać było, że czują się na chorwackich plażach bardzo dobrze, co w połączeniu z dobrą formą przynosiło efekty. Nasza dwójka najważniejszy pojedynek w turnieju rozpoczęła jakby zestresowana, atmosfera i powaga meczu z pewnością im się udzieliła. Wykorzystali to zwłaszcza w końcówce Niemcy i wygrali w secie otwarcia. Przegrana wpłynęła na polską dwójkę bardzo mobilizująco i w kolejnej odsłonie rywale nie mieli za wiele do powiedzenia. Zacięty, zwłaszcza w końcówce, tie-break młodzi Polacy zdołali rozstrzygnąć na własną korzyść i po raz pierwszy w karierze sięgnęli po złote medale turnieju CEV Satellite.

finał:
Dollinger A./Stiel GER [9] – Kantor/Łosiak POL [5] 1:2
(21:19, 10:21, 14:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved