Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Toruniu dziś walka o awans do turnieju głównego

W Toruniu dziś walka o awans do turnieju głównego

fot. archiwum

W piątek rozpoczną się eliminacje do ostatniego turnieju podczas tegorocznej Plaży Gotyku, czyli Grand Prix kobiet. Do Torunia przyjechały najlepsze pary. - Większość par grających podczas Plaży Gotyku znamy, ale również one znają nas - mówi Monika Brzostek.

Trudno znaleźć lepsze pary od tych, które zgłosiły się na weekendowy turniej. Do Torunia przyjechały m.in. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, czyli młodzieżowe mistrzynie świata oraz zawodniczki na co dzień grające w zawodach World Tour na całym świecie. O złoty medal powalczą także Agata Lewicka i Jagoda Gruszczyńska, które wygrały pierwszy z turniejów Grand Prix w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nie zabraknie także doświadczonych duetów. Na boiska powraca Joanna Wiatr, która na co dzień zajęła się trenowaniem młodych adeptów siatkówki plażowej. A warto przypomnieć, że na swoim koncie ma kilka tytułów mistrzyni Polski wspólnie z Katarzyną Urban. Dziką kartę dostały natomiast Czeszki Vorlova/Rehackova.

Na Plaży Gotyku zobaczymy też powracającą do gry Magdalenę Michoń-Szczytowicz. Co prawda jej partnerka w pierwszym turnieju w Nowym Dworze, Karolina Sowała, zdecydowała się opuścić kraj, ale popularna „Madzia” podzieli boisko z dobrze znaną z parkietów halowych Małgorzatą Lis. Wspólnie mogą stworzyć zgrany i groźny dla innych zespołów duet.W eliminacjach udział wezmą także m.in. Paulina Gorwa, Magdalena Saad czy Agnieszka Pregowska, która na toruński turniej przyjechała specjalnie ze Stanów Zjednoczonych. Jako jedna z nielicznych zawodniczek ma za sobą występy na słynnych turniejach AVP. Warto więc przyjść w weekend na obiekty Plaży Gotyku 2012. Wstęp jest darmowy, a pierwszy gwizdek sędziego już w piątek o godz. 9. W sobotę odbędzie się turniej główny, a w niedzielę rozgrywki zakończą finały.

Wypowiedzi przed zawodami:

Monika Brzostek (faworytka turnieju): – Plan na Toruń jest taki, że chciałybyśmy wcielić w naszą grę elementy, nad którymi długo pracowałyśmy, czyli dokładne przyjęcie i dokładna wystawa. Jeśli poradzimy sobie z udźwignięciem tych założeń, to powinno być dobrze. Większość par grających podczas Plaży Gotyku znamy, ale również one znają nas. Mam nadzieję, że czas spędzony w Toruniu pozwoli nam się nadal rozwijać siatkarsko. Nie ukrywam też, że jest to pierwszy dla mnie tego typu turniej w tym roku. Miło mi będzie się spotkać z koleżankami, których nie widziałam cały rok.

Agata Lewicka (zwyciężczyni pierwszego turnieju w sezonie): – W poprzednim roku grałam na Plaży Gotyku z Jagodą Gruszczyńską i zajęłyśmy siódme miejsce, a zaczynałyśmy od kwalifikacji… Był to jeden z najlepszych albo nawet najlepszy turniej z tego cyklu. Organizacja zdecydowanie się spisała. Widać było, że dali z siebie wszystko i starali się jak najlepiej przygotować turniej. Było sporo atrakcji, konkursów dla kibiców. Atmosfera była znakomita. Toruń wspominam bardzo fajnie. O miejscu rozgrywania zawodów, czyli Rynku Nowomiejskim, nawet nie będę się wypowiadać, ponieważ to był znakomity wybór.

Agata Oleksy (reprezentantka Polski): – Jestem bardzo zadowolona, że mogę trzeci raz wystąpić w Toruniu, gdyż tamtejsze Grand Prix, zarówno pod względem gry, jak i organizacji, zawsze stało na wysokim poziomie. Będziemy w parze z Renią Bekier, co jest dla nas czymś nowym, gdyż obie jesteśmy zawodniczkami broniącymi. Jednak myślę, że z blokiem też sobie poradzimy. Na pewno, tak jak wszystkie pary, które przyjadą do Torunia, będziemy starać się zająć jak najwyższe miejsce na podium, ale priorytetem naszym jest dobra gra i doskonalenie elementów technicznych.

Paulina Gorwa (zawodniczka grająca w kwalifikacjach): – W Toruniu przebywam już od tygodnia. W poprzedni weekend nie odbyły się żadne zawody kobiet, dlatego przyjechałam dopingować swoich kolegów. Z tego co widziałam do tej pory, organizacja turnieju jest najlepsza, z jaką się spotkałam, jeśli chodzi o tego typu zawody. Pierwszy raz biorę udział w Plaży Gotyku i jestem ciekawa, jakie będę miała swoje pierwsze przetarcie. Zagram wspólnie z zawodniczką, z którą nie miałam okazji jeszcze grać, dlatego będzie to dla nas pełen emocji turniej. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i wszyscy będą się super bawić. Chciałabym, żeby każdy podszedł do rywalizacji z uśmiechem i ochotą.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved