Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rastislav Chudik zamienia Słowację na Zjednoczone Emiraty Arabskie

Rastislav Chudik zamienia Słowację na Zjednoczone Emiraty Arabskie

fot. archiwum

Znany polskim kibicom, były szkoleniowiec m.in. Mostostalu i Delecty Bydgoszcz, zdobywca mistrzostwa Słowacji z Chemes Humenné zdecydował się na zmiany. Wybierając dość egzotyczny kierunek, Rastislav Chudik podpisał kontrakt z Al Šabab Dubaj.

W ostatnim sezonie Rastislav Chudik doprowadził do tytułu mistrza Słowacji VK Chemes Humenné. Ostatecznie po pięciomeczowej walce z Volley Team Bratysława podopieczni trenera Chudika wygrali 4:1. Triumf na ligowych parkietach zapewnił ekipie Humenné także szansę gry w Final Four rozgrywek Ligi Środkowoeuropejskiej. Władze klubu nie zdołały jednak zatrzymać trenera. Kończąc współpracę z mistrzem Słowacji, szkoleniowiec postanowił wybrać kierunek, na jaki przed rokiem zdecydował się jego rodak, były zawodnik bydgoskiej Delecty – Martin Sopko. Od kolejnego sezonu Chudik będzie więc pracował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, prowadząc Al Šabab Dubaj.

Od Humenné nie dostałem konkretnej propozycji nowego kontraktu, nie mogłem podejmować ryzyka, czekając, musiałem zacząć o tym myśleć i podjąć właściwe decyzje. Miałem więcej ofert, m.in. z Chin, zgłosiły się dwa kluby ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i ze Słowacji, nie tylko Humenné. Chciałbym podziękować za to, że miałem możliwość pracować w takim klubie, w profesjonalnych i stabilnych warunkach – komentował swoje odejście Chudik, kierując jednocześnie podziękowanie w kierunku władz Chemes Humenné.

Zmagania na arabskich parkietach nie będą jednak nowym doświadczeniem dla Rastislava Chudika. Przed powrotem na Słowację, w sezonie ligowym 2010/2011, szkoleniowiec zdobył tytuł mistrzowski z zespołem Al-Ain. Czy kolejny sezon pozwoli trenerowi do swojego dotychczasowego dorobku dopisać kolejny tytuł? – Al Šabab ma realne szanse zdobyć mistrzostwo i wygrać w Pucharze Azji. Dla mnie jako trenera to przede wszystkim nowe wyzwanie – o potencjalnych szansach swojego nowego zespołu mówił Rastislav Chudik.Ekipa mistrza Słowacji pozostała tym samym bez trenera, jednak już pojawiają się informacje o potencjalnych następcach Chudika w Humenné. W tym gronie są zarówno szkoleniowcy ze Słowacji, jak i mający doświadczenie zagraniczne.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved