Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Brazylijka w PlusLidze Kobiet

Brazylijka w PlusLidze Kobiet

fot. archiwum

Soraia Neudil Dos Santos zagra w przyszłym sezonie w polskiej lidze. Brazylijka bronić będzie barw Budowlanych Łódź. Siatkarka grająca na pozycji atakującej z łódzkim zespołem związała się rocznym kontraktem.

Atakująca, która może również grać na pozycji przyjmującej, w ostatnim czasie broniła barw Acqua Paradiso Busnago, grającego we włoskiej Serie A2. Mierząca 191 cm wzrostu Soraia Neudil Dos Santos po opuszczeniu w 2008 roku brazylijskiego Praia Clube, co roku zmieniała klub, jednak za każdym razem grała na zapleczu włoskiej Serie A. – Długo obserwowaliśmy tę zawodniczkę. O jej sprowadzenie do naszej drużyny mocno zabiegał trener Maciej Kosmol – informuje w serwisie sport.pl Marcin Chudzik, prezes Budowlanych Łódź.

To piąta zawodniczka, która zasili szeregi Budowlanych. Wcześniej umowy z klubem podpisały: Dorota Ściurka, Sylwia Pycia, Aleksandra Kruk i Agata Durajczyk. Z łódzkiej ekipy odeszło natomiast siedem siatkarek i wydawało się, że trudno będzie zbudować porządny zespół Budowlanych. Tymczasem transfery przeprowadzone w klubie dobrze rokują na przyszły sezon, tym bardziej że to na pewno jeszcze nie jest ich koniec.

Podobno rywalizację o brazylijską atakującą Budowlani wygrali z jednym z tureckich klubów. – Na pewno jednym z powodów, który ją przekonał do podpisania z nami kontraktu, była możliwość gry w lidze, która przecież uchodzi za jedną z najsilniejszych w Europie – mówi Kosmol.To mocna zawodniczka, na której będziemy mogli oprzeć naszą siłę ataku. Zebrałem dużo informacji na jej temat. Obejrzałem wiele meczów i słyszałem o niej dobre opinie. Mam nadzieję, że nie będzie miała żadnych problemów z aklimatyzacją w naszym kraju.W Budowlanych liczą na to, że transfer Sorai okaże się takim samym strzałem w dziesiątkę, jak w przypadku Australijki Rachel Rourke, która z Serie A2 przeszła do Muszynianki i okazała się jedną z najlepszych atakujących poprzedniego sezonu w PlusLidze Kobiet. – W całej polskiej lidze jest problem z klasycznymi, silnymi atakującymi. Wyjątkiem jest Asia Kaczor. Główny problem to brak odpowiednich parametrów fizycznych. Na tej pozycji oprócz niezłej techniki potrzebna jest także siła – tłumaczy szkoleniowiec łódzkiego zespołu. Soraia Dos Santos będzie trzecią Brazylijką w historii Budowlanych. Wcześniej w łódzkiej drużynie występowały Michela Teixeira i Luana de Paula.

W Budowlanych zapowiadają, że są o krok od podpisania kontraktów z jedną z polskich środkowych i zagraniczną rozgrywającą. – Jeśli chodzi o tę drugą, to do załatwienia zostały już tylko szczegóły. Na razie nie chcę zdradzać jej nazwiska. Jeśli nie wydarzy się nic złego, to już niedługo będziemy zadowoleni z kolejnego poważnego wzmocnienia – zapowiada Kosmol.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved