Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Moskwa: Triumf siatkówki brazylijskiej nad europejską

WT: Moskwa: Triumf siatkówki brazylijskiej nad europejską

W decydujących spotkaniach o medale bezkonkurencyjne okazały się duety z Ameryki Południowej. W spotkaniu o najniższy stopień podium triumfowali Ricardo i Cunha, a finał padł łupem ich rodaków - Alisona i Emanuela.

W pojedynku o brązowy medal spotkały się zespoły, które w półfinale stoczyły wyrównane, ale przegrane boje z rywalami. Pod względem psychicznym szybciej pozbierał się brazylijski duet Ricardo/Cunha. Siatkarze z Ameryki Południowej w dwóch setach, po czterdziestu jeden minutach, pokonali niemiecką parę Brink/Reckermann. Para, która niedawno świętowała zdobycie tytułów mistrzów Europy, tym razem musiała zadowolić się najbardziej nielubianą przez sportowców, czwartą pozycją. „Mały finał” był tylko w pierwszej partii dość zacięty. Druga odsłona meczu całkowicie toczyła się pod dyktando Canarinhos.

Po premierowej odsłonie meczu finałowego wydawało się, że również w tym spotkaniu kibice zgromadzeni na trybunach i przed telewizorami nie doczekają się zbyt wielu emocji. Rozstawieni z numerem 2. Alison i Emanuel rozpoczęli mecz z dużym animuszem i pewnie wygrali pierwszego seta 21:16. Jednakże druga partia przyniosła znacznie więcej emocji. Holenderski duet Nummerdor/Schuil puścił w niepamięć początek meczu i toczył z przeciwnikami wyrównany bój. O zwycięstwie jednej bądź drugiej pary musiała zadecydować gra na przewagi, która ostatecznie padła łupem zawodników z Ameryki Południowej.