Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Power Cup w fińskim Turku: 826 drużyn, ponad cztery tysiące meczów

Power Cup w fińskim Turku: 826 drużyn, ponad cztery tysiące meczów

fot. archiwum

Tysiące młodych siatkarzy wzięło udział w ogromnym, corocznym turnieju siatkówki, rozgrywanym w miniony weekend w fińskim miasteczku Turku. Była to dwudziesta ósma edycja słynnego, międzynarodowego Power Cup.

W Turku zagrało 826 drużyn, z których prawie czterdzieści było z Estonii i Rosji. Reszta ekip pochodziła z każdego niemal zakątka Finlandii. Jeden z zespołów przyjechał prosto z Ivalo (Laponia), oddalonego o 1100 kilometrów od Turku, gospodarza rozgrywek. Turniej odbywał się na pięknej, otwartej arenie sportowej Kupitta, niemal w centrum miasta. Organizatorzy zbudowali 256 boisk, na których w ciągu czterech dni rozegrano 4500 meczów. W piątek uczestnicy imprezy oglądali spotkanie kobiecych reprezentacji Finlandii i Wielkiej Brytanii. Ekipa z Wysp przygotowuje się na miejscu do londyńskich igrzysk olimpijskich. Zawody odwiedzili także goście oficjalni. Administracja CEV oraz Komitet Wykonawczy miały spotkania właśnie w czasie tego weekendu, również w Turku. W niedzielny poranek kilku członków organizacji przyszło popatrzeć na tysiące dzieci cieszących się z gry w siatkówkę.  
Charakter tych rozgrywek jest fantastyczny. To krzepiące widzieć tyle dzieci, które tak cieszą się z grania w siatkówkę – zadowolenia nie krył prezydent CEV,  Andre Meyer.Myślę, że inne kraje mogą spokojnie uczyć się od Finlandii, czerpać z jej doświadczenia i pokusić się o zorganizowanie czegoś takiego u siebie – dodał.

źródło: CEV, FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved