Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wieżyca zajmie miejsce Jadaru AZS Politechnika Radom

I liga K: Wieżyca zajmie miejsce Jadaru AZS Politechnika Radom

fot. archiwum

Firma Jadar Sport SA, której właścicielem jest Tadeusz Kupidura, przenosi się z Radomia na Kaszuby. Oznacza to, że w rozgrywkach I ligi kobiet występować będzie ekipa Wieżycy 2011 Stężyca, która nie tak dawno odkupiła miejsce w II lidze od Energi Gedanii Gdańsk.

O problemach radomskiej Politechniki było wiadomo od dłuższego czasu. Klubowi nie udało się znaleźć odpowiedniego wsparcia finansowego, zatem Tadeusz Kupidura zdecydował się na sprzedanie miejsca w I lidze. Początkowo miał zająć je Piast Netto. Ze szczecińskim klubem były prowadzone zaawansowane negocjacje, które jednak nie zostały sfinalizowane. Przeszkodą w korzystnym  ich zakończeniu stała się kwestia pozostałego po szczeciniankach miejsca w II lidze kobiet. Działacze z Radomia, oprócz sprzedaży, chcieli dodatkowo zastosować transakcję barterową i zapewnić sobie możliwość rywalizacji w II lidze w przyszłym sezonie. Władze szczecińskiego zespołu nie wyrażały jednak zgody na taki rozwój wypadków. Dlatego obie strony nie zdołały dojść do porozumienia.

Wówczas do walki o miejsce w I lidze włączyła się drużyna ze Stężycy. Dziś dowiedzieliśmy się, że rozmowy zakończyły się sukcesem. Zatem w nadchodzącym sezonie pomorska ekipa wystąpi na zapleczu PlusLigi Kobiet pod nazwą Jadar Sport S.A. Stężyca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved