Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Stojczew pociągnął za sobą Kazijskiego

Stojczew pociągnął za sobą Kazijskiego

fot. archiwum

Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji zrezygnował z prowadzenia bułgarskiej reprezentacji, a Matej Kazijski nie będzie grał w kadrze. Stojczew nie poprowadzi więc Bułgarii w kolejnych meczach Ligi Światowej ani na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Wiadomość ta została ogłoszona na nadzwyczajnej konferencji prasowej. Oto co powiedział Radostin Stojczew: – Zakończyłem pracę jako trener reprezentacji Bułgarii i potwierdzam swoją decyzję. Wierzę, że istnieją wystarczające podstawy, abym odszedł, a wszyscy członkowie zarządu i wybiorą nowego trenera, który nadal będzie kontynuował pracę po mnie. Są trzy powody mojej rezygnacji: po pierwsze złe zarządzanie środkami finansowymi w federacji. Druga przyczyną jest niejasne rozliczanie się z dochodów z reklam i transmisji telewizyjnych przez bułgarską federację oraz skandale we wszystkich ligach, a trzecim powodem jest niewywiązywanie się przez federację ze swoich zobowiązań wobec trenerów i zawodników. Decyzja Stojczewa jest nieodwołalna i ostateczna.

Podobną decyzję podjął Matej Kazijski, który jest również bardzo rozgoryczony dotychczasowymi działaniami bułgarskich działaczy: – Ich decyzje są szkodliwe dla bułgarskiej siatkówki, dążą oni do uzyskania jak najlepszych osobistych interesów i celów. Z tymi działaczami federacja nie ma przyszłości. Na razie odchodzę i zostawiam reprezentację, natomiast jeżeli wszystko się zmieni, to powrócę – powiedział Kazijski.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved