Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Stępień i Robert Prygiel poprowadzą Czarnych

Wojciech Stępień i Robert Prygiel poprowadzą Czarnych

fot. archiwum

Wszystko jasne. Drużynę siatkarzy Czarnych Radom w nowym sezonie I ligi poprowadzi duet trenerski Wojciech Stępień i Robert Prygiel. Taką decyzję w piątkowe popołudnie podjął zarząd Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

Tuż po turnieju w Kętach zakończonym awansem do I ligi zrobiło się głośno o zmianie na stanowisku trenera Czarnych. W mediach pojawiły się informacje o tym, że klub z Radomia szuka kandydata, który zastąpić miałby Wojciecha Stępnia. Nie ma co ukrywać, decyzja została bardzo źle przyjęta. Zarówno przez zawodników, jak i część sponsorów oraz kibiców. Po kilku dniach temat przycichł. Prezes Janusz Stańczuk coraz częściej tajemniczo zaczął natomiast wspominać, że poważnie rozważa zatrudnienie trenera z Radomia.

Wojciech Stępień pozostaje trenerem Czarnych. W pracy wspomagać go będzie Robert Prygiel. Wtajemniczeni nie są zaskoczeni decyzją władz klubu. Z racji pracy pierwszego szkoleniowca w szkole, kapitan drużyny już w zakończonym sezonie prowadził przedpołudniowe zajęcia. – Chcemy tworzyć duet, który będzie wzajemnie się uzupełniać – zapewnia Robert Prygiel. Przyjmując gratulacje, zapewnił, że wspólnie z Wojciechem Stępniem już zabrali się do pracy.

Chcemy jak najszybciej stworzyć trzon drużyny – podkreśla Robert Prygiel. Pojawią się nowi zawodnicy, ale kadra oparta zostanie na wychowankach klubu. Kapitan i szkoleniowiec Czarnych nie kryje, że klub szuka zawodnika między innymi na pozycję atakującego. – Jest taki zamysł, aby pozyskać rzetelnego gracza, który będzie wiodącą postacią drużyny. Z racji nowych obowiązków ja natomiast powinienem być jego zmiennikiem, graczem uzupełniającym – zdradza Robert Prygiel.Niestety, lakoniczny komunikat nie wyjaśnia, jaką w nowym układzie personalnym przewidziano rolę dla Krzysztofa Stańca, który dotychczas w sztabie Czarnych pełnił rolę drugiego szkoleniowca.

*Autorem artykułu jest Sławomir Monik (SportRadom.pl)

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved