Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Trenerzy oraz kapitanowie po pierwszym dniu walki w Berlinie

Trenerzy oraz kapitanowie po pierwszym dniu walki w Berlinie

fot. archiwum

Dziś w Berlinie odbyły się pierwsze pojedynki interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Kubańczycy po czterosetowym pojedynku pokonali Czechów, natomiast gospodarze okazali się lepsi od reprezentacji Indii.

Powiedzieli po meczu:
Orlando Samuels Blackwood (trener reprezentacji Kuby): – Cieszymy się ze zwycięstwa w pierwszym spotkaniu całego turnieju. Wiemy jednak, że jutro musimy zagrać lepiej. Dzisiaj mieliśmy w swojej grze zbyt wiele wzlotów i upadków oraz popełniliśmy za dużo błędów własnych. Zagrywka nie była naszą mocną stroną, blok również nie działał tak, jak powinien.

Wilfredo Leon (kapitan reprezentacji Kuby): – To był dobry pojedynek, zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Spodziewaliśmy się wyrównanego meczu i cieszymy się z takiego otwarcia.

Stewart Bernard (trener reprezentacji Czech): – To było wyrównane spotkanie. Od początku wiedzieliśmy, że będziemy musieli dać z siebie wszystko. Świetnie powróciliśmy do gry w pierwszej partii, jednak przegraliśmy kolejną ze względu na własne błędy. To normalne, po prostu myliliśmy się częściej od Kubańczyków.Ondrej Hudecek (kapitan reprezentacji Czech): – Popełniliśmy parę prostych błędów w kluczowych momentach i to okazało się decydujące. Zbyt często myliliśmy się także w zagrywce. Byliśmy jednak świadomi takiego zagrożenia, bo tak wyglądały nasze założenia taktyczne.


 

Vital Heynen (trener reprezentacji Niemiec): – Jestem bardzo zadowolony z wygranej. To zwycięstwo jest bardzo ważne, ponieważ dodaje nam pewności siebie. Zespół pokazał się z dobrej strony i było widać, że wszyscy czerpią radość z gry.

Bjorn Andrae (kapitan reprezentacji Niemiec): – Rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Przed turniejem żaden z zespołów nie wiedział dokładnie, na czym stoi. Nie wiedzieliśmy zbyt wiele o reprezentacji Indii, więc tym bardziej jesteśmy zadowoleni z takiego początku. Ważne było dla nas zwycięstwo 3:0, ponieważ daje nam ono komfort psychiczny przed meczem z Kubą.

G.E. Sridharan (trener reprezentacji Indii): – Był to nasz pierwszy pojedynek podczas pobytu w Europie i tego turnieju kwalifikacyjnego. Mieliśmy nadzieję zagrać trochę lepiej, jednak i tak jestem zadowolony ze swojego zespołu. Ten mecz pokazał, że potrzebujemy więcej okazji do konfrontacji z najlepszymi.

Singh Gurinder (kapitan reprezentacji Indii): – Niemcy zagrali bardzo dobrze, jest to świetnie przygotowany fizycznie zespół. My mieliśmy zbyt wiele problemów z naszą defensywą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved