Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwsze roszady w Cuprum Lubin

Pierwsze roszady w Cuprum Lubin

fot. archiwum

Karuzela transferowa kręci się w najlepsze. Nie ominęła ona również zespołu z Lubina, w którym zaszły już pierwsze roszady kadrowe. Z wicemistrzem I ligi żegnają się Szymon Romać i Patryk Kabziński. Klub zakontraktował już też dwóch nowych zawodników.

Klub z Lubina był rewelacją drugiej części minionego sezonu. Najpierw walczył w ogonie I ligi, a gdy już udało mu się awansować do fazy play-off, skutecznie piął się w górę. Dopiero w finale znalazł pogromcę w postaci akademików z Nysy. Osiągnięcie dobrego wyniku sportowego sprawiło, że z pewnością apetyty w Lubinie jeszcze bardziej wzrosły. A aby ponownie osiągnąć dobry wynik, potrzebna jest stabilizacja w składzie. Dlatego w drużynie prowadzonej przez Pawła Szabelskiego nie dojdzie do rewolucji kadrowej. Na pewno na kolejny sezon w Lubinie zostają: Robert Szczerbaniuk, Bartosz Węgrzyn, Mateusz Kucharski, Michał Żuk, Maciej Kordysz, Damian Dykas, Krzysztof Antosik i Sebastian Tylicki. W sezonie 2012/2013 statystykiem zespołu będzie Szymon Kostecki, a Marcin Oczkowski będzie pełnił rolę kierownika drużyny.

Z Cuprum pożegnali się już Szymon Romać, który przenosi się do Energetyka Jaworzno oraz Patryk Kabziński. Zawodnik ten najprawdopodobniej zasili jeden z okolicznych zespołów. Ponadto niepewna jest przyszłość Łukasza Klucznika, a także Szymona Piórkowskiego. Nowymi zawodnikami w ekipie wicemistrza I ligi są: Daniel Wilk i Adam Michalski. Pierwszy z nich jest atakującym, który ostatnio bronił barw Trefla Gdańsk, natomiast drugi to środkowy bloku, który ostatni sezon spędził pod skrzydłami Sławomira Gerymskiego w Energetyku Jaworzno. Do Lubina powrócił także Marcin Kozar. To jeszcze nie koniec wzmocnień „miedziowej” drużyny. Władze klubu planują podpisać jeszcze kontrakty z jednym przyjmującym oraz rozgrywającym, ale ich nazwiska jak na razie nie są znane.

źródło: inf. własna, ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved