Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nowe zawodniczki na celowniku AZS-u Białystok

Nowe zawodniczki na celowniku AZS-u Białystok

fot. archiwum

W zespole akademiczek z Podlasia przegląd wojsk trwa w najlepsze. Po zakończonym sezonie AZS Białystok opuściło kilka zawodniczek. Niewykluczone, że do 9. drużyny PlusLigi Kobiet dołączą kolejne siatkarki grające ostatnio w I lidze.

Mowa o Katarzynie Ostrowskiej i Katarzynie Wawrzyniak, które ostatnio występowały na zapleczu ekstraklasy. Po tym, jak zespół AZS-u Białystok opuściły Rosjanki – Ksenia Sizowa i Jelena Kowalienko, rozgrywająca Lucie Muhlsteinova oraz Dominika Sieradzan i Aleksandra Kruk, władze klubu rozpoczęły poszukiwania wzmocnień. Dotąd udało się zakontraktować trzy zawodniczki: dwudziestosześcioletnią przyjmującą Trynidadu i Tobago Rheezę Grant oraz siatkarki młodego pokolenia – Natalię Kurnikowską i Laurę Tomsię. Kilka dni temu Gazeta Wyborcza doniosła, że na Podlasiu może zabraknąć Agaty Durajczyk. Libero AZS-u ma propozycję gry z Łodzi, gdzie również przymierzana jest Magdalena Saad. Co ciekawe. mistrzyni Polski znajduje się na liście życzeń ekipy z Podlasia, w której spędziła pięć sezonów. – To jedna z opcji – zaznacza zawodniczka.

W Białymstoku poważnie rozważają również możliwość sprowadzenia byłej zawodniczki Chemika Police, Katarzyny Ostrowskiej. Popularna „Ostra” kilka ostatnich lat spędziła w Policach, gdzie grała jako przyjmująca, jednak w minionym sezonie została przekwalifikowana z lewego skrzydła na libero, dobrze prezentując się w nowej roli. Kolejną siatkarką, która brana jest pod uwagę w zespole akademiczek z Podlasia, jest Katarzyna Wawrzyniak, siostra atakującej Sparty Warszawa, Magdaleny. Dwudziestoletnia Wawrzyniak jest rozgrywającą, stawiającą pierwsze siatkarskie kroki w Calisii Kalisz. Stamtąd trafiła do Mysłowic, gdzie występowała najpierw w miejscowym Remagum MOSiR-ze, a następnie Silesii Volley. W kręgu zainteresowania władz akademiczek pozostaje jeszcze Czeszka, Lucie Smutna.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved