Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Camper Wyszków zagra w I lidze

Camper Wyszków zagra w I lidze

fot. archiwum

To już pewne, siatkarze Campera Wyszków zagrają na zapleczu PlusLigi. Wyszkowianie zajmą miejsce GTPS-u Gorzów Wielkopolski. GTPS wystąpi natomiast w przyszłym sezonie w II lidze. To efekt zamiany miejsc pomiędzy klubami z Wyszkowa i Gorzowa.

Wyszkowianie zamienili się miejscami z mającą kłopoty finansowe ekipą GTPS-u Gorzów Wielkopolski. O tej zamianie mówiło się już od dłuższego czasu. Jednak władze klubu z Gorzowa były dość enigmatyczne w swoich komentarzach i nie chciały potwierdzić oficjalnie tych doniesień. Teraz działacze z Wyszkowa ogłosili to na konferencji prasowej.

Klub sportowy Camper Wyszków w przyszłym sezonie wystąpi w rozgrywkach pierwszej ligi, zajmując miejsce Gorzowskiego Towarzystwa Promującego Siatkówkę. Tym samym przekazaliśmy miejsce w rozgrywkach drugoligowych gorzowskiemu klubowi – powiedział prezes Campera Robert Czyżak. Wyszkowianie będą więc trzecim beniaminkiem na pierwszoligowych parkietach.

Podczas konferencji zostali też zaprezentowani nowi siatkarze klubu z Wyszkowa. W przyszłym sezonie barwy wyszkowskiego klubu będą reprezentować: Konrad Woroniecki, Mariusz Pruski, Bartosz Zrajkowski oraz Sebastian Wójcik. Ze starej gwardii, która reprezentowała Wyszków w II lidze, zostają: Maciej Główczyński, Jacek Obrębski, Tomasz Knasiecki, Dominik Zalewski oraz bracia Paweł i Łukasz Kaczorowscy. Klub nie poprzestaje na tych transferach i zapewnia dalsze wzmocnienia, nawet z zagranicy. – Podczas obozu, który będzie odbywał się w Dębicy, planujemy sprawdzić Kubańczyka. Zawodnik ten występuje zarówno na pozycji atakującego, jak i przyjmującego. Jest on młodzieżowym reprezentantem kraju – dodał prezes Czyżak.Trenerem Campera pozostaje nadal Jan Such, którego będzie wspierał jako drugi trener Konrad Chrzczonowski. Cel postawiony przez zarząd klubu to awans do fazy play-off i walka o czwórkę. Podczas konferencji został również poruszony temat hali, w której na co dzień występuje ekipa z Wyszkowa. Jak zapewnili działacze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby została ona dopuszczona do rozgrywek pierwszej ligi. A jeśli udałoby się spełnić wymogi i zagrać w PlusLidze, to Camper zagrałby na obiektach np. w Legionowie. Jednak to melodia przyszłości i nie wiadomo jak wyszkowianie zaprezentują się na zapleczu PlusLigi w swoim pierwszym sezonie. Prezes klubu z Wyszkowa potwierdził, że byłoby to rozwiązanie czasowe. A sam awans do najwyższej klasy rozgrywkowej pozostaje w kwestii marzeń kibiców i zarządu.

Prezes Czyżak ogłosił również plany przygotowania zespołu do nowego sezonu. – Przygotowania rozpoczynamy w dniu 15 lipca na obiektach w Wyszkowie. Potrwa to około dwóch tygodni. Potem siatkarze udają się na 10 dniowy obóz kondycyjny do Dębicy. Następnie czeka ich seria meczów sparingowych – poinformował.

Klubowi działacze walczą również o nowych sponsorów. Nie jest wykluczone, że klub może pozyskać sponsora tytularnego i w nazwie klubu pojawi się dodatkowy człon. Teraz przed działaczami gorący okres. Muszą pozyskać jeszcze trzech zawodników. Przyjmującego, atakującego i środkowego. A pozostało im niewiele czasu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved