Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nowa potęga w II lidze kobiet

Nowa potęga w II lidze kobiet

fot. archiwum

Jeszcze nie tak dawno nikt nie wiedział, gdzie leży Stężyca. Podejrzewamy, że po tym sezonie II ligi kobiet o Wieżycy 2011 Stężyca wiedzieć będą wszyscy. Działacze z Pomorza po wykupieniu miejsca w II lidze od Gedanii zbudowali niezwykle mocny skład.

Zespół Wieżycy Stężyca w sezonie 2011/2012 występował w lidze wojewódzkiej kobiet województwa pomorskiego. Zajął tam trzecie miejsce, ustępując TPS Rumia i Orłowi Malbork, przez co nie zakwalifikował się do walki w ogólnopolskich rozgrywkach o awans do II ligi kobiet. Działacze z Pomorza jednak byli zdeterminowani, by zespół zagrał na szczeblu centralnym.

Niemal miesiąc temu porozumieli się z Gedanią Gdańsk w sprawie odstąpienia miejsca w II lidze. Gedania, która jeszcze nie tak dawno grała w ekstraklasie, po spadku z PlusLigi Kobiet najpierw oddała swoje miejsce w I lidze, a teraz zrobiła to ponownie z miejscem w rozgrywkach o klasę niższych. Tym samym nie zobaczymy w przyszłym sezonie gdańszczanek na szczeblu centralnym. Ale będzie w II lidze kobiet zespół z Pomorza, z którym będą musieli liczyć się wszyscy.

Patrząc na skład nowego drugoligowca, trudno oprzeć się wrażeniu, że jest on budowany z myślą o… awansie do I ligi. W zespole nietrudno znaleźć znane zawodniczki z II, a nawet z I ligi. To wszystko sprawia, że Wieżyca z pewnością będzie jednym z faworytów do awansu.Grą zespołu pokieruje Ewa Kasprów, która wraz z PTPS Piła wchodziła niedawno do ekstraklasy. Byłej siatkarce m.in. AZS AWF Poznań, Wisły Kraków i Gedanii pomagać będzie Gabriela Jasińska z Piecobiogazu Murowana Goślina. Za atak Wieżycy odpowiadać będą Aleksandra Theis (Jadar AZS Politechnika Radom) i aktualna mistrzyni Polski juniorek Gedanii Gdańsk, Julita Kurdziuk.

To oczywiście robi wrażenie, ale dalej jest jeszcze ciekawiej. Przyjmującymi z zespole ze Stężycy będą Marzena Wilczyńska ze Stali Mielec, Magdalena Lenz, która ma za sobą występy w Treflu Sopot i Gedanii, Izabela Hohn z Jokera Świecie oraz kolejna mistrzyni Polski juniorek, Klaudia Mokwa. Środkowymi zespołu będą Ewelina Ryznar z Jedynki Aleksandrów Łódzki, Małgorzata Łysiak z Orła Elbląg oraz kolejna złota medalistka MP juniorek – Alicja Wójcik. Gdy do tego dołożymy nazwisko Michaliny Jagodzińskiej z Jadaru AZS Politechniki Radom jako libero, skład będzie gotowy.

Trudno przypuszczać, by drużyna prowadzona przez Grzegorza Wróbla w tym składzie walczyła o coś innego niż awans do I ligi kobiet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved