Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Pasi Hyvärinen: Brazylijczycy rozpracowali naszą taktykę

Pasi Hyvärinen: Brazylijczycy rozpracowali naszą taktykę

fot. archiwum

- Nie byliśmy w stanie nic zrobić. Oczywiście staraliśmy się coś zmieniać, ale ciężko było dzisiaj grać z tak dysponowanym przeciwnikiem. Byliśmy po prostu bezradni - powiedział po przegranym meczu z reprezentacją Brazylii Pasi Hyvärinen.

Trzeba przyznać, że nie wyszedł wam ten pierwszy mecz z Brazylią. Polegliście w trzech krótkich setach.

Pasi Hyvärinen: – To prawda. Brazylijczycy zagrali bardzo dobrze i rozpracowali naszą taktykę. Cały zespół świetnie przyjmował i grał blokiem. Nie byliśmy w stanie nic zrobić. Oczywiście staraliśmy się coś zmieniać, ale ciężko było dzisiaj grać z tak dysponowanym przeciwnikiem. Jakby tego było mało, Brazylia zagrała również bardzo dobrze w obronie, podbijając wiele piłek. Byliśmy po prostu bezradni.

Posiadacie zespół, który stać na grę na wysokim poziomie. Dzisiaj oprócz tego, że rywale nie dali wam się rozegrać, czegoś brakowało. Może wiary?– Ciężko teraz powiedzieć. Myślę, że wiara była u każdego z nas. To nie jest proste wyjść i grać jak równy z równym z Brazylią. Szkoda, lecz myślę, że następne mecze w naszym wykonaniu będą już lepsze.

W kolejnym spotkaniu tego turnieju zagracie przeciwko Polsce i co tu dużo mówić, czeka was kolejny trudny mecz.

– Oczywiście. Zdajemy sobie z tego sprawę. Jesteśmy jednak dobrej myśli, gdyż pierwszy mecz z Polską wygraliśmy. To jest sport – dzisiaj przegrywasz, jutro wygrywasz i wszystko może się zdarzyć. Mam nadzieję, że będziemy grać lepiej i powalczymy o zwycięstwo.

*w Katowicach z Pasi Hyvärinenem rozmawiał Patryk Polek (Strefa Siatkówki)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved