Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Czy Szczecin zdąży z budową hali na siatkarskie Euro 2013?

Czy Szczecin zdąży z budową hali na siatkarskie Euro 2013?

fot. archiwum

Szczecin to jedno z miast, w których rozgrywane będą mistrzostwa Europy w 2013 r. W stolicy województwa zachodniopomorskiego w bólach powstaje nowa hala, w której rozgrywane mają być mecze europejskiego mundialu. Sytuacją zaniepokojony jest PZPS.

Kością niezgody jest termin, w którym nowy obiekt miałby zostać oddany do użytku. Władze Szczecina nie potrafią pod tym względem porozumieć się z generalnym wykonawcą hali widowiskowo-sportowej. Według wstępnych ustaleń warta ok. 140 mln zł inwestycja miała zostać zakończona w połowie 2013 r., jednak okazuje się, że termin ten może zostać zagrożony. Trudno więc dziwić się reakcji Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który przed planowanymi na październik mistrzostwami Europy chce jak najszybciej zapiąć wszystko na ostatni guzik. – Dajemy prezydentowi Szczecina czas do końca czerwca na przedstawienie gwarancji, że zdążycie z budową hali – mówi Marek Kaczmarczyk, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej w rozmowie z Głosem Szczecińskim.

Dziennik podaje również, iż w przypadku, gdyby takie gwarancje nie zostały przedstawione, siatkarska centrala gotowa jest wdrożyć plan awaryjny. – Nie dopuszczamy jednak do siebie myśli, że będziemy do tego zmuszeni – mówi Kaczmarczyk. – Kilkanaście dni temu prezes Mirosław Przedpełski spotkał się w Warszawie z prezydentem Piotrem Krzystkiem. Rozmowy przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Nie ukrywamy, że panowie nawiązywali również do informacji, jakie pojawiły się w mediach o zagrożonych terminach. Po tym spotkaniu możemy powiedzieć: Szczecin wciąż jest najpoważniejszym partnerem, jeśli chodzi o organizację przyszłorocznych mistrzostw Europy juniorów – dodaje.

Mistrzostwa Europy organizowane są przez Polskę i Danię. Nad Wisłą miastami goszczącymi najlepsze zespoły Starego Kontynentu mają być Gdańsk, Gdynia i Szczecin. Stolica województwa pomorskiego dysponuje położoną na granicy z Sopotem okazałą Ergo Areną, mogącą pomieścić blisko 11.500 osób. Hala Sportowa Gdynia zbudowana jest na 5.500 kibiców. Według planów szczeciński obiekt mógłby pomieścić podczas imprez 5.300 osób, a podczas koncertów – 7.300.źródło: Głos Szczeciński, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved