Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nowa siatkarka AZS-u Białystok

Nowa siatkarka AZS-u Białystok

fot. archiwum

Na Podlasiu zakontraktowali nową zawodniczkę. Z AZS-em Białystok, dziewiątym zespołem PlusLigi Kobiet, roczną umowa związała się Natalia Kurnikowska. 20-letnia przyjmująca jest drugim wzmocnieniem ekipy z Białegostoku w tym okienku transferowym.

Dotąd zespół z Podlasia siatkarki w zasadzie opuszczały. Wyjątkiem jest reprezentantka Trynidadu i Tobago, Rheeza Grant, która zdecydowała się zasilić białostoczanki na najbliższy sezon. W kręgu zainteresowań miejscowych działaczy znajduje się Lucie Smutna. Młoda Czeszka na rozegraniu miałaby zastąpić swoją imienniczkę i koleżankę z kadry, Lucie Muhlsteinovą, która wybrała ofertę Chemika Police. Tymczasem wiele na to wskazuje, że do ekipy akademiczek z Białegostoku dołączy pierwsza Polka. Klub z Podlasia porozumiał się co do warunków współpracy z Natalią Kurnikowską.

Kurnikowska jest wychowanką Jedynki Lębork, skąd przeszła do Gedanii, a następnie do SMS-u Sosnowiec. To właśnie nad Bałtykiem dwudziestolatka święciła swoje największe sukcesy, zdobywając wiele medali młodzieżowych mistrzostw Polski. Zdobywając w 2010 r. srebrny medal, siatkarka została uznana za najlepszą atakującą finałów mistrzostw Polski juniorek. Ostatnie dwa sezony Kurnikowska spędziła w Dąbrowie Górniczej. W tym roku, tuż przed zamknięciem okienka transferowego Natalia Kurnikowska została wypożyczona do pierwszoligowego wówczas PLKS-u Pszczyna. Zespół nie utrzymał się na zapleczu ekstraklasy, a nowy nabytek białostoczanek z przyjęcia został przekwalifikowany na atak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved