Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Istnienie Farta Kielce stanęło pod dużym znakiem zapytania

Istnienie Farta Kielce stanęło pod dużym znakiem zapytania

fot. archiwum

Jak podaje dzisiejsze Echa Dnia, klub Fart Kielce może zostać rozwiązany, a drużyna nie przystąpić do nowego sezonu rozgrywek. Powodem takiej sytuacji mają być sprawy finansowe. Umowy z wszystkimi zawodnikami i pracownikami klubu mogą zostać rozwiązane.

Drużyna Farta Kielce powstała w 2007 roku. W 2010 roku wywalczyła awans do PlusLigi, w której grała przez dwa ostatnie sezony. W tym zakończonym w maju zajęła 7 miejsce. Klub ma aktualne kontrakty z pięcioma zawodnikami – Maciejem Pawlińskim, Michałem Żurkiem, Rafałem Sokołowskim, Francuzem Xavierem Kapferem i Janem Królem.

Po godzinie prób dziennikarzom Echa Dnia udało się skontaktować z właścicielem i prezesem klubu Farta Kielce Mirosławem Szczukiewiczem. Rzeczywiście jest zagrożenie, że nie uda nam się zbudować budżetu i drużyna może zostać rozwiązana – powiedział prezes Farta. – Ale proszę się uzbroić w cierpliwość do przyszłego tygodnia. Cały czas pracujemy nad tym, by zbudować budżet na przyszły sezon. W przyszłym tygodniu chciałbym się spotkać z władzami miasta i województwa i porozmawiać o ewentualnym wsparciu dla klubu.

Więcej informacji w Echu Dniaźródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved