Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł Jerzy Rucki, wieloletni sędzia i kwalifikator

Zmarł Jerzy Rucki, wieloletni sędzia i kwalifikator

fot. archiwum

Dziś w nocy zmarł Jerzy Rucki, wieloletni sędzia i kwalifikator Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Od kilku lat walczył z groźną chorobą, cały czas starając się zachować kontakt z dyscypliną, której poświęcił większość swojego życia.

Jerzy Rucki to postać znana nie tylko w łódzkim środowisku siatkarskim, ale również w całej Polsce. Z siatkówką związany od najmłodszych lat – najpierw jako zawodnik, potem jako trener i sędzia, ostatnio jako kwalifikator i sędzia główny.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 5 czerwca o godz 12:30 na łódzkim cmentarzu ‘Zarzew’ (wejście od ul. Lodowej).


Ciężko napisać coś mądrego, gdy odchodzi człowiek, któremu się wiele zawdzięcza. Jurek Rucki był postacią różnie odbieraną w całym środowisku, jednak dla mnie zawsze będzie jednym z ludzi, dzięki którym jestem z siatkówką. Jako kolega mojego ojca namówił mnie niemal 17 lat temu na kurs sędziowski, od czego zaczęła się moja przygoda z gwizdkiem i siatkówką. Potem nasze drogi zeszły się również poza boiskiem – przez siedem lat pracowaliśmy w jednej firmie, gdzie nieraz oprócz spraw zawodowych rozmawialiśmy i spieraliśmy się na tematy piłki siatkowej i te dotyczące sędziowania.Od jakiegoś czasu walczył z groźną chorobą, nie mógł już tak jak wcześniej poświęcać siatkówce całego swojego życia. Nowotwór nie pozwolił mu jeździć na mecze, by oceniać sędziów, mimo to potrafił znaleźć siły, by pojawić się w nieodległej od swojego domu hali ŁKS na meczu drugoligowych siatkarek.

Mógł zaszczepić miłość do siatkówki jeszcze wielu osobom. Nie zdążył, ale i tak zrobił wiele.

Dla mnie dzień jego śmierci ma też znaczenie symboliczne… Dzień, w którym odszedł człowiek, który zaprosił mnie na kurs sędziowski zbiegł się z momentem mojej decyzji o rezygnacji z dalszej kariery arbitra PZPS. Tak widać być musiało.

Bartek Wencław

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved