Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Przed turniejem kwalifikacyjnym do IO w Tokio

Przed turniejem kwalifikacyjnym do IO w Tokio

fot. FIVB

Tylko dwie reprezentacje spośród ośmiu biorących udział w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym mężczyzn w Tokio uzyska awans do IO w Londynie. Trenerzy poszczególnych drużyn podkreślają, że wywalczenie awansu do IO nie będzie łatwym zadaniem.

Tatsuya Ueta (trener reprezentacji Japonii): – Uczyniliśmy znaczne postępy w naszej grze, potrzebujemy stabilizacji w naszej drużynie. Nasze morale trochę upadło po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi i tsunami w ubiegłym roku. Musimy dążyć do uzyskania równowagi w grze ofensywnej i defensywnej. Będziemy zachęcać naszych kibiców do gorącego dopingu, a sami zrobimy wszystko, aby wywalczyć awans do IO w Londynie.

Igor Kolaković (trener reprezentacji Serbii): – Mamy zamiar wygrać ten turniej kwalifikacyjny, nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ w przeciągu dziesięciu dni musimy rozegrać siedem meczów.

Zhou Jianan (trener reprezentacji Chin): – Ciężko trenowaliśmy, aby dobrze się przygotować do tych zawodów, jesteśmy w dobrej formie. Mamy bardzo dobrą grupę i dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać jak najlepszy rezultat oraz awans do turnieju olimpijskiego.Julio Velasco (trener reprezentacji Iranu): – Reprezentacja Iranu jeszcze nigdy nie zagrała na IO, naszym marzeniem jest zagrać w Londynie, w ubiegłym roku zostaliśmy mistrzem Azji, wierzymy, że mamy szanse. Przyjechaliśmy do Tokio z nastawieniem na twardą grę i z nastawieniem na zwycięstwa. Moi gracze mają nadzieję, że spełni się ich marzenie, jakim jest gra w Londynie

Roberto Garcia (trener reprezentacji Wenezueli): – Mamy młoda drużynę, podczas gdy inne zespoły mają w swoich szeregach bardziej doświadczonych graczy od nas. Chcemy zdobyć doświadczenie, naszym celem jest zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich w 2016 roku.

Carlos Cardona (trener reprezentacji Puerto Rico): – Chcemy zagrać w Londynie, mamy bardzo młody zespół i jesteśmy bardzo zmotywowani, aby uzyskać przepustkę do IO.

Park Ki-Won (trener reprezentacji Korei Płd.): – Nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby dobrze przygotować się do tego turnieju, a przyczyną takiego stanu rzeczy były kontuzje moich zawodników. Pomimo tak niesprzyjających okoliczności podejmiemy próbę uzyskania awansu do IO.

Jon Uriarte (trener reprezentacji Australii): – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ze możemy zagrać w tym turnieju. Australia przez wiele lat próbowała stworzyć dobry zespół, mamy młodych graczy, naszym wyzwaniem jest uzyskanie awansu do Londynu.

 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved