Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME: Dwie porażki Fijałka i Prudla

ME: Dwie porażki Fijałka i Prudla

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po wczorajszym wygranym pojedynku, dziś musieli uznać wyższość rywali. Biało-czerwoni przegrali po tie-breaku z parą austriacką, a następnie w tym samym stosunku z Holendrami. Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie.

Polska para bardzo dobrze otworzyła to spotkanie. Pierwszą inauguracyjną partię zwyciężyła pewnie do 15. W drugim secie gra wyrównała się i losy tej partii ważyły się końcówce. Nieznacznie lepsza w tej fazie seta okazała się para Müllner/Wutzl z Austrii. W decydującym secie toczyła się walka punkt za punkt z obu stron siatki. W końcówce lepsi okazali się austriaccy siatkarze, wygrywając do 12.

Skandaliczne warunki pogodowe towarzyszyły Mariuszowi Prudlowi i Grzegorzowi Fijałkowi w ostatnim z meczów grupowych mistrzostw świata w siatkówce plażowej, które odbywają się w Hadze. Okropny wiatr i deszcz spowodował, że widowisko nie przypominało gry w siatkówkę plażową. Nasi siatkarze ulegli holenderskiej parze Brouwer/Meeuwsen. Już w początkowej fazie spotkania Holendrzy wyszli na prowadzenie 4:1, po bloku na Grzegorzu Fijałku. Po skutecznym ataku „Fifiego” punkty zbierali już tylko ich rywale. Brakowało przyjęcia, wystawy, odpowiedniego tempa, a wszystko przez warunki pogodowe, które panowały w Hadze. Wiał okropny wiatr, do tego było bardzo wilgotno. O losach meczu decydowało po prostu szczęście. Na przerwę techniczną zawodnicy zeszli przy stanie 15:6 dla Browera i Meeuwsena. Ciężko opisać dalsze losy seta. Wystarczy wspomnieć, że triumfowali Holendrzy.

W drugim secie warunki do gry minimalnie polepszyły się i od razu widać było, kto jest lepszą drużyną. Polacy nareszcie zaczęli grać na wyższym poziomie i nie dawali rywalom tyle luzu, co w pierwszej partii (10:6). Holendrzy nie powiedzieli jednak ostatniego słowa i mocnymi zagrywkami doprowadzili do stanu 13:12. Pod koniec seta ponownie mecz zaczął przypominać spotkanie „ping-ponga”, ponieważ pogoda była bezlitosna. Emocjonująca końcówka na przewagi dała zwycięstwo „Fifiemu” i „Prudiemu” i do rozstrzygnięcia batalii potrzebny był trzeci set. W trzeciej partii Holendrzy szybko wyszli na prowadzenie. Mimo ambitnej postawy Polaków, nie udało się już nic zrobić. Nasi zawodnicy przegrali 11:15 i zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie i pożegnali się z turniejem.