Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME: Drugie zwycięstwo Kądzioły i Szałankiewicza

ME: Drugie zwycięstwo Kądzioły i Szałankiewicza

Polska para Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz odniosła drugie zwycięstwo podczas mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Polacy pokonali 2:1 duet z Łotwy,  Plavins-Smedins, a w kolejnym meczu rozbili grecką parę Kotsilianos-Zoupanis 2:0.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zwyciężyli w drugim meczu mistrzostw Europy. Pierwsza partia była bardzo wyrównana i jej losy ważyły się w końcówce. W tej lepsi okazali się rywale z Łotwy. Druga partia miała nieco podobny przebieg jak set pierwszy, z tym że w niej górą była polska para. Tak więc o końcowym wyniku zadecydował tie-break. W tej odsłonie meczu zdecydowanie lepsi okazali się biało-czerwoni, którzy pewnie wygrali seta do 10 i cały mecz 2:1.

W trzecim spotkaniu Polacy pokonali grecką parę Kotsilianos/Zoupanis 2:0. Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie Polacy dominowali od początku do końca i narzucili swoim rywalom swój styl gry. Grecy nie mieli nic do powiedzenia w całym spotkaniu i odpadli z dalszych rozgrywek. Polska para z dorobkiem dwóch zwycięstw awansowała do kolejnej rundy

(13:21, 20:22)
Kądzioła-Szałankiewicz POL [23] – Kotsilianos-Zoupanis GRE [26] 2:0 (21:15, 21:13)