Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Gierczyński: Problemy AZS-u są dobrze znane

Krzysztof Gierczyński: Problemy AZS-u są dobrze znane

fot. archiwum

Po udanym sezonie, jakim niewątpliwie było zdobycie Pucharu Challenge, z klubu spod Jasnej Góry odszedł główny sponsor i tym samym wskutek niepewnej sytuacji AZS zaczęli opuszczać zawodnicy. Z klubem pożegnali się już Łukasz Wiśniewski oraz Adrian Hunek.

Obecnie do zmiany barw klubowych szykują się: Fabian Drzyzga i Krzysztof Gierczyński. – Nie potwierdzę, że będę grał w Jastrzębiu, ale przyznaję, że mogę odejść z AZS-u – mówi Gierczyński. – Problemy klubu są powszechnie znane i nie chcę, aby mój kontrakt był dla niego ciężarem. Chyba lepiej będzie, gdy skorzystam z jednej z propozycji, które mam – dodał zawodnik. Niepewna sytuacja AZS-u zmusiła Gierczyńskiego do poszukiwania nowego klubu.

– Nie po raz pierwszy okazało się, że sukces wcale nie musi mieć przełożenia na klubowe finanse – dodaje Gierczyński. – Sponsorzy chcą zwycięstw, naciskają, a gdy drużyna odnosi sukces, nie ma to znaczenia. Nie mówię konkretnie o naszym ostatnim sponsorze, który musiał mieć swoje powody, skoro nie zdecydował się na sponsorowanie w kolejnym sezonie. Mówię ogólnie. O tym, że w Częstochowie brakuje chętnych do inwestowania w siatkówkę. Szkoda, że tak to się potoczyło, chociaż wierzę, że władze klubu poradzą sobie w trudnym momencie – dodał na zakończenie. Pomimo przeciwności losu częstochowscy działacze nie poddają się i czynią usilne starania w celu znalezienia sponsora dla klubu.

Cały artykuł w:
Gazecie Wyborczej 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved