Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Emanuele Zanini wróci na Słowację?

Emanuele Zanini wróci na Słowację?

fot. archiwum

Po zakończeniu sezonu trener Volley Team Unicef Bratislava Branko Pistovič zrezygnował z prowadzenia zespołu. Kandydatem na nowego szkoleniowca wicemistrza Słowacji jest autor największych sukcesów słowackiej siatkówki - Emanuele Zanini.

Branko Pistovič pozostał przy funkcji głównego menedżera klubu. – Zadecydowały sprawy zdrowotne. Chciałbym skoncentrować się na pracy menedżerskiej, tak aby klub funkcjonował na najwyższym poziomie – o swojej decyzji mówił były już szkoleniowiec Volley Team Unicef Bratysława, podkreślając, że aktualnie klub poszukuje nowego trenera, który zdecyduje się poprowadzić zespół w sezonie ligowym 2012/2013. – Poprosiliśmy trzech kandydatów, z czego jeden pochodzi z zagranicy – powiedział Pistovič. W tym gronie miał się znaleźć były trener reprezentacji Słowacji, Emanuele Zanini, który prowadząc kadrę naszych południowych sąsiadów, sięgał po medale Ligi Europejskiej, a w ostatnich mistrzostwach Europy poprowadził zespół do historycznego dla Słowaków piątego miejsca.

Emanuele Zanini po ostatnich mistrzostwach Europy zakończył czteroletnią współpracę z reprezentacją Słowacji. – Z pewnością nie zamykam za sobą drzwi. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, jeżeli moja sytuacja się zmieni, nie wykluczam powrotu – mówił wówczas szkoleniowiec, decydując się na prowadzenie występującej na parkietach włoskiej Serie A – Acqua Paradiso Monza.

Przy problemach włoskich klubów, także Acqua Paradiso Monza jeszcze przed zakończeniem sezonu straciła długoletniego sponsora, w tak niepewnej sytuacji powrót Zaniniego na słowackie parkiety może być prawdopodobny.źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved