Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bernardo Rezende: Katowice to szczególne miejsce dla nas

Bernardo Rezende: Katowice to szczególne miejsce dla nas

fot. archiwum

Mecze Polski z Brazylią w katowickim Spodku wywołują wiele emocji i są szczególnym przeżyciem dla brazylijskich zawodników. - W mojej drużynie nie ma zawodnika, który nie chciałby zagrać w tym szczególnym miejscu - podkreśla Rezende.

Po tym, jak Brazylia przegrała w Toronto z Polską, drużyna z Ameryki Południowej zamierza zrewanżować się biało-czerwonym na ich terenie. – Nie mówmy o zemście, mówmy po prostu o chęci pokonania waszej drużyny. W przeszłości wielokrotnie wygrywaliśmy z Polską, ale zdarzały się nam także porażki – tak podchodzi do niedzielnego meczu trener Brazylii. Reprezentacja Brazylii zamierza awansować do Final Six, lecz głównym i nadrzędnym celem jest zdobycie olimpijskiego medalu w Londynie. – Już teraz mamy sporą liczbę graczy, którzy dopiero powracają do drużyny po zabiegach chirurgicznych. Mam nadzieję, że zdążą z formą do igrzysk. Zostało mało czasu, a w tym roku kalendarz reprezentacyjny jest napięty – mówi o absencji swoich zawodników Rezende. – Brakuje nam kilku zawodników. Murilo jest z nami w Polsce, ale jeszcze sporo brakuje mu do optymalnej formy. Najważniejsze, że już trenuje z resztą zawodników. Od następnego weekendu dołączy Leandro Visotto. Z kolei Giba bierze już udział w normalnym treningu i powinien powrócić w w najbliższych tygodniach. Czołówka światowa jest bardzo wyrównana – tak tłumaczy dwie porażki w Lidze Światowej trener Brazylii.

– Absencja Giby i Visotto to tylko taki problem, że nie ma ich z zespołem i nie mogą z nami trenować. Wierzcie mi, że dla nich to bardzo ważne grać w Polsce. Tę pasję towarzyszącą spotkaniom, zainteresowanie siatkówką, szacunek i podziw dla tej dyscypliny można spotkać tylko w waszym kraju. Dlatego zawsze staramy się przylecieć do was w najmocniejszym składzie, ale tym razem kwestie zdrowotne na to nie pozwoliły – tak ocenia atmosferę meczów siatkarskich w Polsce Rezende. Zapytany o to, czy po IO Giba kończy siatkarską karierę, Rezende stwierdził, że tak się stanie. W niezwykle ciepłych i miłych słowach trener Brazylii wypowiadał się o reprezentacji Polski, a o samych zawodnikach powiedział: – Tak naprawdę od zawsze mieliście znakomitą drużynę. Pamiętam, że gdy pierwszy raz tu przyjechałem w 2001 roku, wygraliśmy w „Spodku” 3:1, ale to było piekielnie trudne spotkanie. Tacy zawodnicy jak Dawid Murek, Sebastian Świderski czy Piotr Gruszka tworzyli znakomity zespół i sprawili nam sporo kłopotów. Zawsze z dużym respektem podchodziliśmy do potyczek z wami, niezależnie od tego, czy kadrę prowadził Raul Lozano, Daniel Castellani czy Andrea Anastasi. Cóż powiedzieć? Od lat reprezentują was sami znakomici trenerzy i zawodnicy. Rezende chwalił również naszą reprezentację i powiedział, że bez wsparcia Michała Winiarskiego, Marcina Możdżonka czy Łukasza Żygadło zwycięstwa Polaków, jak i dobra gra Bartosza Kurka nie byłyby możliwe.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved