Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrea Anastasi: Jesteśmy w bardzo trudnej grupie

Andrea Anastasi: Jesteśmy w bardzo trudnej grupie

fot. archiwum

Dzisiaj w godzinach popołudniowych w katowickim hotelu Angelo odbyła się konferencja prasowa przed drugim weekendem Ligi Światowej. Na konferencji pojawili się trenerzy oraz kapitanowie zespołów Brazylii, Kanady, Finlandii oraz Polski.

Murilo: – Dla mnie jest to pierwszy turniej Ligi Światowej w tym roku. W pierwszej rundzie przegraliśmy dwa mecze, więc teraz jako drużyna musimy zagrać lepiej i jakoś pozbierać się po tym kiepskim początku. Mamy problemy przede wszystkim z kontuzjami, dlatego staramy się wprowadzać jak najwięcej zawodników, żeby podwyższyć poziom gry i dostać się do finałów.

Frederic Winters: – Bardzo się cieszę, że tutaj jestem, bo to jest zawsze wielka przyjemność dla wszystkich drużyn, dla wszystkich zawodników grać przed polską publicznością. Dla Polski oraz Brazylii jest to oczywiście troszeczkę inny turniej, jako że są w drodze na igrzyska olimpijskie, za to dla nas jest to najważniejsza impreza sezonu letniego, więc staramy się grać wszystkie mecze na sto procent. Myślę, że wszystkie drużyny będą starały się tutaj poprawić swoją sytuację po poprzednim tygodniu. Ja osobiście uważam, że dwa zwycięstwa i jedna porażka mojej drużyny w poprzedniej rundzie są ogromnym sukcesem. Dlatego mam nadzieję, że uda nam się poprawić te rzeczy, które były słabsze w naszym wykonaniu, a obecnie będą nam potrzebne w drodze do sukcesu.

Tuomas Sammelvuo: – Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj w Polsce, bo to zawsze ogromna przyjemność grać przed polskimi kibicami. Ten poprzedni weekend był dla nas wyjątkowy i specyficzny i mam nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie jak najlepiej. Niektórzy członkowie naszej ekipy mieli problemy z wizami, których nie dostali, ale ja ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobię wszystko, żeby pomóc drużynie w jak najlepszej grze. Marcin Możdżonek: – Przed nami kolejny turniej w Katowicach, gdzie zawsze jest dużo kibiców, jest świetna atmosfera na hali, gra nam się tutaj bardzo dobrze. Z wynikami bywało różnie, ale ciężko trenujemy i chcemy jak najlepiej się zaprezentować. Mimo ogromnego zmęczenia, jakie nas ogarnia, chcemy zagrać jak najlepiej i walczyć o każdą piłkę. Bardzo się cieszymy, że mamy tak mocnych przeciwników, dzięki którym możemy stać się jeszcze lepsi.

Bernardo Rezende: – Bardzo cieszymy się, że znowu mamy okazję zagrać w Katowicach. To miasto jest chyba bardziej brazylijskie niż polskie, więc zawsze jest tutaj miło przyjeżdżać. Czasem kiedy spacerujemy po nim, to mamy wrażenie, że jesteśmy bardziej rozpoznawalni tutaj niż w niektórych brazylijskich miastach. Dla mnie wszystko z tą drużyną zaczęło się właśnie tutaj, w katowickim Spodku, w 2001 roku i od tego czasu była to niesamowita podróż. Jest to dla nas bardzo ważny turniej, oczywiście naszym głównym celem są igrzyska olimpijskie, ale również w Lidze Światowej zamierzamy zagrać jak najlepiej. Zmagamy się z problemami, z kontuzjami, ale zamierzamy poprawić naszą grę i bardzo się cieszymy, że możemy to robić, grając przeciwko najlepszym drużynom na świecie.

Glenn Hoag: – Bardzo się cieszę z tego, że jesteśmy tutaj, w Katowicach. Mam nadzieję, że uda nam się zdobyć tylu fanów Kanady w Polsce, ilu Polakom udało się zdobyć w Kanadzie. Ten turniej jest dla nas niemalże powtórką z zeszłorocznego turnieju mistrzostw Świata, gdzie mieliśmy tak samo silną grupę i oczywiście mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się poprawić naszą grę. 

Daniel Castellani: – Za każdym razem jest mi bardzo miło wracać do Polski, w ciągu ostatnich kilku lat poznałem tutaj wielu wspaniałych ludzi i jest to przyjemność. Mamy nadzieję, że nasza drużyna w ten weekend zagra nieco lepiej. W naszej grupie drużyny mają dwa różne cele. Oczywiście Polska i Brazylia przygotowują się do igrzysk olimpijskich, a dla mojej drużyny i reprezentacji Kanady jest to najważniejszy turniej i zamierzamy z tego weekendu wywieźć jak najwięcej punktów.

Andrea Anastasi: – Oczywiście jest to wielka przyjemność grać w Polsce. Dla nas jest to bardzo ważny moment, ponieważ zawsze dobrze jest grać przed własną publicznością. Jeżeli chodzi o sam turniej, wiemy, że jesteśmy w bardzo trudnej grupie, mamy przed sobą bardzo trudnych przeciwników, co udowodnił zeszły weekend. To było aż niesamowite, jak ciężkie, jak trudne spotkania rozegraliśmy i wiemy, że teraz będzie tak samo. Mam nadzieję, że moja drużyna będzie grała lepiej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved