Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Transfery to taki efekt domina

Sebastian Świderski: Transfery to taki efekt domina

fot. archiwum

W poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Daniela Castellaniego, być może tego dnia poznamy pełny skład ZAKSY. Obecnie jest siedmiu zawodników. - W czasie transferów tak jest, że jeden kontrakt pociąga za sobą kolejne - zauważył Świderski.

Znamy już sztab szkoleniowy drużyny ZAKSY. Przypomnijmy: pierwszym szkoleniowcem jest Daniel Castellani, jego asystentem Sebastian Świderski. Sztab uzupełnili: Piotr Pietrzak – trener przygotowania fizycznego, Oskar Kaczmarczyk – statystyk oraz fizjoterapeuci Paweł Brandt i Remigiusz Koteluk.

Ważne lub przedłużone kontrakty ma siedmiu zawodników: Sergiej Kapelus, Michał Ruciak, Dominik Witczak, Antonin Rouzier, Paweł Zagumny, Łukasz Wiśniewski i Piotr Gacek. Brakuje dwóch klasowych przyjmujących i środkowego. Trwają rozmowy z Grzegorzem Pilarzem. Daniel Castellani chce mieć czternastoosobowy skład zespołu. – To jest zespół, który mamy w tym momencie, jest pewny i nie ucieknie nam. Od następnych ruchów będzie zależało, kim będą pozostali. To jest taki efekt domina. Jeden ruch stymuluje kolejny, a więc nie wiadomo, czy po skompletowaniu dwunastki uzupełnimy ją zawodnikami Młodej ZAKSY, czy będziemy szukać wśród bardziej ogranych siatkarzy. Wszystko może się okazać w najbliższych dniach, a nawet godzinach. W czasie transferów już tak jest, że jeden kontrakt pociąga za sobą kolejne – wyjaśnił Świderski.

Drugi szkoleniowiec ZAKSY przyznał, że odbyła się luźna rozmowa z Gibą, ale nic konkretnego, ponieważ jest on zawodnikiem nieosiągalnym dla kędzierzyńskiej drużyny. Na polskim rynku chyba żadnego klubu nie stać na Brazylijczyka. Dlaczego nagle zrobiła się cisza na rynku transferowym? – Wszyscy czekają najprawdopodobniej na to, co stanie się w lidze tureckiej, bo to druga co do płatności liga na świecie i z nią nie mamy możliwości rywalizacji – zauważył asystent Castellaniego.Chcielibyśmy zagrać z jednym, dwoma mocnymi rywalami w grupie Ligi Mistrzów, bo tylko grając z najlepszymi, możemy podnosić swoje umiejętności. Jednak trzeba czekać do końca czerwca na losowanie i wtedy ocenimy grupę – stwierdził Świderski.

W klubie bardzo dużo się zmieni. ZAKSA ma być nie tylko dla sponsora, miasta, ale regionu i Polski, w końcu klub zagra w Lidze Mistrzów. Dlatego szkoleniowiec zwrócił się z prośbą do kibiców, nie tylko z Kędzierzyna-Koźla, ale z całej Polski, aby na oficjalnej stronie klubu czy pisząc maile na adres klubowy, zamieszczali sugestie co do dalszego funkcjonowania klubu, i obiecał, że wszystkie będą poważnie brane pod uwagę.

źródło: inf. własna, Radio Park

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved