Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Rozwiane nadzieje Piasta na rywalizację I lidze

Rozwiane nadzieje Piasta na rywalizację I lidze

fot. archiwum

W Szczecinie pojawiła się nadzieja na walkę na zapleczu ekstraklasy w nowym sezonie 2012/13. Miała, wydawałoby się, dosyć mocne postawy w postaci zaawansowanych rozmów z działaczami Jadaru AZS Politechnika Radom. Okazała się jednak złudna.

Mamy kilka poważnych propozycji, ale wciąż czekamy na następne – zapowiadał w wywiadach Tadeusz Kupidura, właściciel marki Jadar, byłego już głównego udziałowca Jadaru AZS Politechnika Radom, szóstego zespołu I ligi kobiet w ostatnim sezonie. Gdy poszukiwania nowego sponsora spaliły na panewce, jasnym stało się, że jedynym rozwiązaniem problemów radomskiego zespołu jest sprzedaż miejsca w I lidze.

Północ kontra południe

Wówczas w szranki stanęły dwaj drugoligowcy z północy i południa Polski. Zwyciężyła północ – najbliżej finalizacji była ekipa Piasta Szczecin. Władze Piasta potwierdzały, że droga „na skróty” na zaplecze ekstraklasy jest możliwa. – W przyszłym sezonie po raz kolejny chcemy walczyć o awans. Rozważamy jednak sytuację, by skrócić tę drogę i odkupić miejsce w I lidze od innego zespołu – potwierdził wiceprezes Piasta, Zbigniew Popielski. Jak informowaliśmy kilka dni temu, przeszkodą w korzystnym zakończeniu negocjacji stała się kwestia pozostałego po szczeciniankach miejsca w II lidze kobiet. Działacze z Radomia, oprócz sprzedaży, chcieli dodatkowo zastosować transakcję barterową i zapewnić sobie możliwość rywalizacji w II lidze w przyszłym sezonie. Władze szczecińskiego zespołu nie wyrażały jednak zgody na taki rozwój wypadków. Obie strony nie zdołały dojść do porozumienia, a w środę 30 maja ostateczna decyzja zapadła – ekipa Piasta nie wystąpi w sezonie 2011/12 w I lidze kobiet, w związku z czym nadzieje o powrocie do wyższej klasy rozgrywkowej należy odłożyć co najmniej o rok.Sam na placu boju

Tymczasem na polu walki o I ligę pozostał samotny Tadeusz Kupidura. Zespół z południowej Polski – drugi potencjalny nabywca miejsca na sprzedaż –  z rozmaitych powodów nie może już usiąść do negocjacji. Zatem szef Jadaru szuka chętnych, a zatem może powtórzyć swoje słowa: „…wciąż czekamy na następne”.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved