Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Olimpijski sen 39-letniego weterana

Olimpijski sen 39-letniego weterana

fot. archiwum

Trzykrotnie występował na Pucharze Świata, dwa razy na mistrzostwach świata, na swoim koncie ma także udział w igrzyskach olimpijskich. Mimo 39 lat na karku wcale nie myśli o zakończeniu kariery, a zbliżający się turniej w Londynie wcale nie będzie jego ostatnim.

Tunezyjski atakujący Noureddine Hfaiedh, bo o nim mowa, to żywa legenda tego afrykańskiego kraju. Siatkówka w Tunezji z roku na rok staje się coraz bardziej popularna i już teraz konkuruje z piłką nożną o miano sportu narodowego, a sam Hfaiedh jest bardziej znany niż jakikolwiek inny futbolista.

Swoją przygodę z siatkówką zaczynał jeszcze w latach 90., przechodząc po kolei przez kolejne szczeble reprezentacji młodzieżowych, a w seniorskiej drużynie narodowej zadebiutował w wieku zaledwie 18 lat. W trakcie trwania swojej bogatej kariery Hfaiedh poprowadził Tunezję do trzech mistrzostw Afryki, w 1997, 1999 i 2003 roku. Podczas tych ostatnich zawodów został uhonorowany nagrodą MVP, a w finale Tunezyjczycy ograli Egipcjan przed ich własną publicznością. Był to koniec pewnej ery, bowiem już dwa lata później Egipt rozpoczął dominację na kontynencie, wygrywając mistrzostwa Afryki cztery razy z rzędu.

W 2007 roku Hfaideh zrezygnował z gry w narodowej reprezentacji, jednak po czterech latach powrócił do niej i poprowadził Tunezję do kolejnego sukcesu, jakim był awans na igrzyska olimpijskie w Londynie. – Wiedzieliśmy, że to Egipcjanie byli faworytami, jednak zdecydowaliśmy trochę namieszać i wygrać turniej kwalifikacyjny w kameruńskim Yaoundé – przyznał Hfaiedh. – Nasz trener Fethi Mkaouer powiedział nam, abyśmy bawili się siatkówką i podeszli do tego turnieju bez żadnego stresu i to był tak naprawdę pierwszy krok do spełnienia marzeń o olimpijskim awansie – dodał.Turniej w Londynie na pewno nie będzie ostatnim w karierze Hfaiedha. 39-letni weteran już teraz zapowiada, że zamierza kontynuować swoją karierę nawet po czterdziestce.

źródło: cavb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved