Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Lis na ostatniej prostej do PTPS-u Piła

Małgorzata Lis na ostatniej prostej do PTPS-u Piła

fot. archiwum

Kolejne karty zaczyna odsłaniać pilski PTPS. Po tym, jak klub zakontraktował byłą libero Armatury Elitesek AZS UEK Kraków, Lucynę Borek, niewykluczone, że pod skrzydła Mirosława Zawieracza trafi Małgorzata Lis. W tym tygodniu strony mają sfinalizować transfer.

Po tym, jak w Pile pożegnano się z kilkoma zawodniczkami, klub z Wielkopolski rozpoczął budowę drużyny, która jesienią przystąpi do rozgrywek PlusLigi Kobiet. W PTPS-ie rozpoczęto od zmian organizacyjnych. Dyrektorem sportowym szóstego zespołu minionego sezonu został Marek Brandt, natomiast jego partnerka, Dorota Świeniewicz, wypełniła lukę po Dominiku Kwapisiewiczu, dotychczasowym asystencie Mirosława Zawieracza. W połowie maja kontrakt z zespołem podpisała Lucyna Borek, wychowanka Karpat Krosno, która ostatni sezon spędziła w pierwszoligowym zespole Eliteski Armatura AZS UEK Kraków. Borek, obok Katarzyny Wysockiej, jest drugą libero pilanek. W ostatnich dniach umowę z klubem za porozumieniem stron rozwiązała natomiast Martyna Tracz.

Niemal na pewno do PTPS-u Piła dołączy Małgorzata Lis. Jak udało się nam ustalić, obie strony są na końcowym etapie finalizacji transferu. Była środkowa Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, z którym w minionym sezonie sięgnęła po Puchar Polski i brązowy medal mistrzostw Polski, miała także propozycję gry z Wrocławia i Legionowa. Tymczasem władze klubu wzmocnień szukają także poza granicami kraju. Do Piły mogłaby trafić młoda Argentynka, Lucia Fresco. Ta dwudziestojednoletnia atakująca ma na swoim koncie występy w reprezentacji narodowej. Fresco ostatni rok spędziła w SC Poczdam, jednak zanim trafiła do Bundesligi, kilka sezonów grała w argentyńskim Boca Juniors. PTPS interesuje się również pierwszą rozgrywającą reprezentacji Chorwacji, Mariną Katić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved