Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Arkadiusz Żakieta nowym nabytkiem KPS Jadar Siedlce

Arkadiusz Żakieta nowym nabytkiem KPS Jadar Siedlce

fot. archiwum

Młody, zdolny, 20-letni zawodnik UMKS MOS Wola Warszawa - Arkadiusz Żakieta zagra w nadchodzącym sezonie w ósmej drużynie I ligi - KPS Jadar Siedlce. Siatkarzem, który był objawieniem minionego sezonu II ligi, interesowały się również kluby z PlusLigi.

Arkadiusz Żakieta w minionym sezonie przebojem wbił się do drużyny MOS-u Wola Warszawa. Jeszcze dwa lata temu ten atakujący zespołu ze stolicy czynnie grał w piłkę nożną, reprezentując barwy czwartoligowej Zaborowianki Zaborów. Na jednej z lekcji wychowania fizycznego dostrzegł go trener MOS-u Wola Krzysztof Gałecki, proponując mu grę w zespole seniorskim. Żakieta szybko znalazł uznanie w oczach Krzysztofa Wójcika, szkoleniowca drugoligowego MOS-u, który już na początku sezonu postawił na tego dwudziestolatka w pierwszej szóstce.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Żakietę widziała w swoim składzie również AZS Politechnika Warszawska. – Jesteśmy bardzo zainteresowani tym zawodnikiem. Być może wkrótce dojdziemy do porozumienia i zwiążemy się umową – mówiła wówczas prezes klubu ze stolicy, Jolanta Dolecka. W kolejce po tego zdolnego zawodnika ustawiał się również AZS Częstochowa. Ostatecznie jednak 20-latek nie zagra jesienią w żadnym z tych zespołów.

Siatkarz z Warszawy jest pierwszym nowym nabytkiem drużyny z Siedlec na nadchodzący sezon ligowy. Wcześniej umowy z I-ligowcem przedłużyło czterech podstawowych zawodników: atakujący Jakub Bucki, przyjmujący Mateusz Jasiński, środkowy Witold Chwastyniak oraz libero Damian Kaniowski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved