Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Powroty i „spolszczony” skład BKS-u Bielsko Biała

Powroty i „spolszczony” skład BKS-u Bielsko Biała

fot. archiwum

Kadra siatkarek BKS-u Aluprof na nowy sezon jest już niemal w 100% znana. Do składu powróciły trzy zawodniczki, które w przeszłości reprezentowały bielski klub. Jak będzie wyglądał w przyszłym sezonie czwarty zespół siatkarskiej ekstraklasy?

Pewne jest, że nie zostanie pozyskana Brizitka Molnar, której nazwisko wielokrotnie było łączone z ośmiokrotnym mistrzem Polski. Za rozegranie odpowiadać będą Joanna Wołosz wraz z Martą Szymańską. Kolejny sezon w Bielsku-Białej spędzą dwie środkowe: Gabriela Wojtowicz i Sylwia Pelc, a na tej pozycji dołączy do nich Milada Spalova-Bergrova. Przesądzone jest odejście Natalii Bamber-Laskowskiej, która chce przerwać sportową karierę. W tej sytuacji na pozycji atakującej będzie występować, oprócz Joanny Frąckowiak, Helena Horka, która w sezonie 2009/2010 zdobyła z BKS-em złoty medal mistrzostw Polski. Po tym sukcesie zdecydowała się na urlop macierzyński. W poprzednich rozgrywkach była zakontraktowana w Modranskiej Prostejov. W zespole zobaczymy także bardzo dobrze znaną pod Klimczokiem libero, Mariolę Wojtowicz (ostatnio KPSK Stal Mielec). O miejsce w podstawowym składzie będzie walczyła z Agatą Sawicką. Jedyna niewiadoma pozostaje na pozycji przyjmującej. Nieoficjalnie wiadomo, że włodarze z Rychlińskiego 19 zainteresowani są Eweliną Sieczką, która ma jeszcze do wypełnienia kontrakt z mistrzem Polski z Sopotu. Do swojego macierzystego klubu powróciła Magdalena Matusiak, a kontrakt obowiązuje nadal Koletę Łyszkiewicz. Z BKS-em żegna się kapitan Karolina Ciaszkiewicz oraz Klaudia Kaczorowska, która przeniesie się do Atomu Trefla.

Zmiany nastąpiły również w sztabie szkoleniowym. Mariusza Wiktorowicza zastąpił Wiesław Popik. Niebawem znane będą nazwiska drugiego trenera oraz statystyka drużyny.

Przychodzą:
Helena Horka (Modranska Prostejov),
Milada Spalova-Bergrova (Modranska Prostejov),
Marta Szymańska (KPSK Stal Mielec),
Mariola Wojtowicz (KPSK Stal Mielec),
Magdalena Matusiak (powrót z wypożyczenia z PLKS Pszczyna),
Ewelina Sieczka (?) (Atom Trefl Sopot)Odchodzą:
Cassidy Lichtman,
Alexis Crimes,
Natalia Bamber-Laskowska,
Karolina Ciaszkiewicz,
Klaudia Kaczorowska,
Tamari Miyashiro,
Liesbet Vindevoghel,
Magdalena Banecka

*Więcej informacji w serwisie beskidsport.pl

źródło: beskidsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved