Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ostatni akord sezonu dla akademiczek KSZO Ostrowiec

Ostatni akord sezonu dla akademiczek KSZO Ostrowiec

fot. archiwum

Pierwszoligowe siatkarki AZS KSZO już niebawem udadzą się na zasłużone urlopy, ale ten miesiąc w ich wykonaniu jest jeszcze bardzo pracowity. Mają za sobą dwa mecze z kadrą Algierii, teraz udały się na Ukrainę, by wziąć udział w Festiwalu Siatkówki Studenckiej.

Na polsko-ukraiński turniej ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego wyjechała w czwartek. Dla jednych siatkarek będzie to ostatnia szansa na przekonanie o swojej przydatności w zespole włodarzy klubu, dla innych, dopiero zgłaszających akces w szeregi pierwszoligowca, okazja na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Przed wyjazdem zapadły już pierwsze kadrowe decyzje. W przyszłym sezonie barw klubu nie będą reprezentowały: Laura Tomsia oraz Białorusinki – Lena Bernatowicz i Marina Winogradowa. Tym zawodniczkom chcemy podziękować za grę. Czekają nas jeszcze rozmowy z Alicją Stefańską i Katarzyną Lisiecką. Chcielibyśmy, aby pozostałe zawodniczki zostały w zespole na najbliższy sezon – mówił na łamach portalu Echodnia.eu prezes klubu, Mariusz Rokita.

Być może nowe twarze kibice będą mogli obejrzeć w środę 30 maja. Tego dnia na godzinę 16.30 zaplanowany jest otwarty trening, na którym będą mogły zaprezentować się zawodniczki przymierzane do gry w ostrowieckim pierwszoligowcu.Na turniej do Czerniowic z powodów rodzinnych nie pojechał trener akademiczek Dariusz Daszkiewicz. Zespół wystąpi tam pod wodzą prezesa Rokity. – Co prawda dawno nie prowadziłem żadnego zespołu, jednak wciąż posiadam uprawnienia trenera drugiej klasy, więc mam nadzieję, że sobie poradzę – skomentował z uśmiechem.

Warto wspomnieć także, że zespół z Ostrowca zagrał w zeszłym tygodniu dwa sparingowe mecze z reprezentacją Algierii, która w podrzeszowskiej Kielnarowej przygotowuje się do występu na igrzyskach olimpijskich. Oba mecze umówiono na cztery sety. Pierwszy zakończył się remisem 2:2, w drugim 3:1 lepsze były podopieczne trenera Daszkiewicza.

 

źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved