Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowi zawodnicy w Energetyku Jaworzno

Nowi zawodnicy w Energetyku Jaworzno

fot. archiwum

Pierwszoligowy Energetyk Jaworzno pozyskał trzech nowych zawodników. Od nowego sezonu barwy tego klubu reprezentować będą Kacper Popik, Marcin Kantor i Mateusz Sacharewicz. Zespół chce walczyć o wyższą lokatę niż w minionych rozgrywkach.

– Bardzo się cieszę, że po trudnościach, kiedy słyszeliśmy, że zawodnicy odchodzili, a nikt nie chciał przychodzić, bo było za wcześnie, mogę uspokoić kibiców. Pracujemy nad tym, żeby sprawiać im w tym roku jeszcze więcej radości – powiedział Sławomir Gerymski. Szkoleniowiec jaworznickiej drużyny podkreśla jednocześnie, że chce walczyć w nowym sezonie o wyższe miejsca niż szóste w 2011/2012. – Oprócz tego, że są duże zmiany, ludzie przychodzą i odchodzą,  to zespół, trener, prezesi muszą dążyć do tego, żeby kibice widzieli co roku coś nowego. My taki produkt chcemy im sprzedać. Chcemy zrobić zespół, który na pewno będzie miał wyższe miejsce niż w tym sezonie – mówi Gerymski i zaraz dodaje, że będzie to zespół młody, ambitny i walczący o każdą piłkę.

Mateusz Sacharewicz pochodzi z Białegostoku. – Powstaje tu ambitny zespół, z ambitnym trenerem i mam nadzieję, że wiele razem osiągniemy – mówi. Drugi z nowych zawodników, Kacper Popik, pochodzi z Bielska-Białej i tam też spędził miniony sezon. – Do Jaworzna przyszedłem ze względu na trenera Gerymskiego, który jest bardzo dobrym szkoleniowcem i wszyscy, z którymi rozmawiałem, wypowiadali się o nim w samych superlatywach – mówi młody siatkarz. Słowa poprzedników potwierdza trzeci z nowych siatkarzy, Marcin Kantor, który ostatnie sezony spędził w Będzinie. – Ciekawy, młody zespół i trener, z którym na pewno da się popracować – stwierdził.  – Cieszę się, że zawodnicy chcą ze mną pracować, ale też wiedzą, jak ciężko się pracuje – twierdzi Sławomir Gerymski.

Przypomnijmy, że klub opuściło już kilku zawodników: Paweł Adamajtis, Patryk Łaba, Artur Kulikowski, Dominik Żmuda, Michał Glinka, Adam Michalski, Mateusz Jędryczka, Dawid Kuryło. Ten pierwszy był niewątpliwie jednym z najlepszych siatkarzy w zespole. – Mam nadzieję, że jego kariera sportowa w PlusLidze będzie się rozwijała dobrze, że będziemy go oglądać w telewizji na boisku, a nie poza nim, i będziemy z niego dumni. Dziękuję mu za dwa lata wspólnej pracy. Zrobił dla mnie bardzo dużo – powiedział trener Energetyka.źródło: inf. własna, jaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved