Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Energetyku Jaworzno nadszedł czas rozstań

W Energetyku Jaworzno nadszedł czas rozstań

fot. archiwum

Z zespołem Energetyka Jaworzno, dla którego 3. miejsce po rundzie zasadniczej I ligi to najlepszy wynik w historii, żegna się aż ośmiu siatkarzy. Po raz kolejny w Jaworznie dojdzie więc do rewolucji, a zespół w przyszłym sezonie będzie wyglądał zupełnie inaczej.

– Trzecie miejsce po rundzie zasadniczej to najlepszy wynik w historii klubu – podkreślił na oficjalnym zakończeniu sezonu dyrektor Energetyka, Mirosław Ciołczyk. – Szkoda, że niektórzy siatkarze wybrali inną drogę rozwoju – przyznał.

Z zespołem pożegnali się Paweł Adamajtis, Patryk Łaba, Artur Kulikowski, Dominik Żmuda, Michał Glinka, Adam Michalski, Mateusz Jędryczka, Dawid Kuryło oraz trenujący przez krótki okres w Jaworznie, kubański siatkarz Armando Danger.

Dwa lata spędzone w tym miejscu na pewno pozostawią jakiś ślad – mówił Dominik Żmuda. W Jaworznie trafiłem na grupę naprawdę super chłopaków, tworzyliśmy zespół nie tylko na boisku. Będę ten czas miło wspominał. Każdy z tych odchodzących chłopaków wybrał trochę inną drogę, niektórzy chcą się skupić na studiach, ja po prostu idę dalej. Nie udało nam się osiągnąć porozumienia, chyba nie będę miał problemu ze znalezieniem innego klubu – dodał.Zaczyna się coś nowego, pewien okres się skończył. Czas na coś innego, chociaż nie można nic zarzucić trenerowi – byliśmy dobrze przygotowani do gry. Pierwsza liga to dla mnie jednak za dużo obowiązków, nie dawałem rady, może znajdę jakiś drugoligowy klub – mówił Mateusz Jędryczka.Trener Gerymski dał mi szansę, sporo grałem, mam nadzieję, że odpowiednio to wykorzystałem – dodawał Adam Michalski.

To były fajne, ale dwa różne sezony – w pierwszym walczyliśmy o utrzymanie, w drugim zajęliśmy trzecie miejsce po rundzie zasadniczej – przyznał Artur Kulikowski, który z powodu kontuzji postanowił już zakończyć karierę zawodniczą.

źródło: energetyk.mckis.jaw.pl, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved