Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Anna Werblińska: Reprezentacja jest dla mnie bardzo ważna

Anna Werblińska: Reprezentacja jest dla mnie bardzo ważna

fot. archiwum

W tym roku nie zobaczymy w turnieju Grand Prix Anny Werblińskiej, która zrezygnowała z gry z powodów zdrowotnych. - Reprezentacja jest dla mnie bardzo ważna i jeżeli ktoś będzie mnie w niej widział, to stawię się na kolejne zgrupowanie - zapewnia zawodniczka.

Polskie siatkarki obecnie przygotowują się do pierwszego turnieju World Grand Prix, który zostanie rozegrany w Łodzi za niespełna dwa tygodnie. Na zgrupowaniu brakuje jednak czołowej polskiej zawodniczki, Anny Werblińskiej. Jej nieobecność jest spowodowana względami zdrowotnymi. – Od dwóch lat ciągle mam jakieś kłopoty zdrowotne i teraz wreszcie chcę zrobić porządek z moim organizmem. Do ładu muszę doprowadzić przede wszystkim brzuch. W trzech miejscach miałam naderwany mięsień prosty i w pewnym momencie groziła mi operacja, której za wszelką cenę chcę uniknąć. Kontuzje dawały o sobie znać podczas sezonu ligowego i w trakcie turnieju w Ankarze. Walczyłyśmy jednak o olimpijski awans, więc zaciskałam zęby i robiłam co w mojej mocy – tłumaczy zawodniczka i jednocześnie dodaje, że o jej nieobecności trener Alojzy Świderek został poinformowany odpowiednio wcześniej. – Kiedy rozmawialiśmy w marcu, powiedziałam trenerowi, że nie wiem, czy będę mogła wystąpić w Grand Prix, a on utrzymywał, że w tych rozgrywkach da szansę młodym zawodniczkom. O swoich problemach zdrowotnych rozmawiałam z nim podczas zgrupowania w Szczyrku, kolejne rozmowy odbyły się w Ankarze, a nawet na lotnisku w Warszawie po powrocie z turnieju kwalifikacyjnego. Trener wiedział, że będę musiała poddać się leczeniu. Namawiał mnie do gry, ale po konsultacji z lekarzem stwierdziliśmy wspólnie, że dłużej czekać już nie można.

Siatkarka obecnie przechodzi serię zabiegów oraz rehabilitację, która prawdopodobnie potrwa aż do początku przygotowań ligowych. Jak sama mówi, w takiej sytuacji nie ma żadnych szans na jej występ w Grand Prix w tym roku, ale jak zapewnia, będzie chciała wrócić do kadry. – Reprezentacja jest dla mnie bardzo ważna i jeżeli ktoś będzie mnie widział w drużynie narodowej, to stawię się na kolejne zgrupowanie. Przykro mi, że nie wystąpię w Grand Prix. Będę oglądała mecze i trzymała kciuki za dziewczyny. Będę wysyłała im motywacyjne esemesy i przekazywała dobre fluidy. W Ankarze narodził się bardzo fajny zespół. Ten zespół może osiągać wielkie cele i nadal chcę być jego członkiem – zapewnia Werblińska.

*rozmawiał Kamil Drąg
*więcej w Przeglądzie Sportowymźródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved