Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Praga: Popek i Makowski odpadli w kwalifikacjach

WT Praga: Popek i Makowski odpadli w kwalifikacjach

fot. archiwum

Dawid Popek i Michał Makowski po wyśmienitym początku kwalifikacji do WT w Pradze przegrali z kanadyjską parą Binstock/Reader. Tym samym Polacy zakończyli udział w turnieju na III rundzie kwalifikacji i nie zagrają w turnieju głównym.

Dobrze radzący sobie ostatnio na boiskach krajowych (m.in. wygrana w półfinale „A” Akademickich Mistrzostw Polski) udali się do Pragi. To drugi już World Tour tej pary w tym roku – wcześniej Michał i Dawid wystąpili w Mysłowicach. Spotkanie w Czechach Polacy rozpoczęli bardzo dobrze i mogli je zakończyć już w dwóch odsłonach, jednak chwila rozluźnienia sprawiła, że o zwycięstwie decydował tie-break.

W kolejnej rundzie przed naszymi reprezentantami stało niełatwe zadanie. O trzecią rundę, dającą w razie wygranej awans do turnieju głównego, walczyli z doświadczonymi Gruzinami Geor/Gia. Polacy pokazali, że nie tacy rywale im straszni. Po przegranej pierwszej partii, w dwóch kolejnych poszło im dużo lepiej, zwłaszcza w drugiej przyszło im z pomocą również szczęście. Michał i Dawid wygrali cały mecz w tie-breaku i o jutrzejszy main draw walczyć będą z Kanadyjczykami.

Trzecia runda okazała się być ostatnią dla Popka i Makowskiego. Polacy, sklasyfikowani na 33 lokacie, zmierzyli się z wyżej notowanymi rywalami, Kanadyjczykami Binstockiem i Readerem. Polacy stawili rywalom spory opór. W pierwszej partii zdołali zdobyć 18 punktów, a w drugiej doprowadzili do gry na przewagi. Rywale nie dali sobie wydrzeć jednak zwycięstwa i to oni triumfowali w tym meczu, a tym samym awansowali do turnieju głównego.I runda:
Popek/Makowski POL – Frankart/Verschueren BEL 2:1

(21:16, 19:21, 15:12)

II runda:
Geor/Gia GEO – Popek/Makowski POL 1:2
(17:21, 21:18, 12:15)

III runda:
Popek/Makowski POL [33] – Binstock/Reader CAN [16] 0:2
(18:21, 20:22)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved