Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Praga: Kądzioła/Szałankiewicz zagrają w turnieju głównym

WT Praga: Kądzioła/Szałankiewicz zagrają w turnieju głównym

fot. archiwum

Polski duet Kądzioła/Szałankiewicz wygrał swój trzeci mecz w kwalifikacjach do turnieju głównego WT w Pradze. Rozstawieni z numerem piątym Polacy po zaciętym meczu III rundy wyeliminowali rosyjską parę Barsouk/Hudjakow.

Polska para, która ostatnio radzi sobie coraz lepiej, odnosząc pierwsze sukcesy w tym sezonie i walcząc o olimpijską kwalifikację, również turniej w Pradze rozpoczęła od mocnego uderzenia. Przeciwnicy również nie byli bardzo wymagający, jednak dobrze dysponowani Polacy nie pozwolili im w trakcie meczu nawet rozwinąć skrzydeł. Lepsi w każdym elemencie wygrywali wysoko w obu partiach.

W kolejnej rundzie kwalifikacji Polacy się z Białorusinami Dziadkou/Vishneuski. Po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu nasi reprezentanci wygrali 2:1. Pierwsze dwa sety kończyły się wygranymi na przewagi – najpierw biało-czerwonych, a następnie rywali. O zwycięstwie i awansie zdecydował tie-break, wygrany przez Kądziołę i Szałankiewicza do 12.

Spotkanie w III rundzie nie rozpoczęło się po myśli Polaków. Pierwsza partia przebiegała pod dyktando rosyjskiej pary Barsouk/Hudjakow, która pewnie wygrała do 15. Polacy zdołali jednak odmienić losy spotkania. Najpierw spokojnie wygrali drugą odsłonę 21:18, by w tie-breaku zwyciężyć 15:9. Dzięki wygranej Polacy awansowali do turnieju głównego WT w Pradze.I runda:
Kądzioła/Szałankiewicz POL – Kollar/Kollar SVK 2:0

(21:13, 21:12)

II runda:
Kądzioła/Szałankiewicz POL – Dziadkou/Vishneuski BLR 2:1
(23:21, 21:23, 15:12)

III runda:
Kądzioła/Szałankiewicz POL [5] – Barsouk/Hudjakow RUS [21] 2:1
(15:21, 21:18, 15:9)

źródło: inf. własna

nadesłał: , ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved