Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Siatkarze zmęczeni i zadowoleni

Siatkarze zmęczeni i zadowoleni

fot. archiwum

Zmęczeni długim lotem, ale szczęśliwi wylądowali na warszawskim Okęciu siatkarze reprezentacji Polski. Wrócili z Toronto, gdzie w ramach Ligi Światowej pokonali gospodarzy i pierwszy raz od dziesięciu lat Brazylię. Do czwartku mają wolne.

Mam nadzieję, że to teraz my będziemy nad nimi dominować przez dziesięć lat – w odwrócenie złej karty na dłużej liczy Zbigniew Bartman. Biało-czerwoni wylądowali na Okęciu z dwugodzinnym opóźnieniem. – Jesteśmy zmęczeni, ale i zadowoleni – przyznał kapitan polskiej drużyny Marcin Możdżonek.

Zadowoleni, bo w Toronto odnieśli dwa zwycięstwa (3:2 z Brazylią i 3:1 z Kanadą) i raz przegrali (2:3 z Finami). Po trzech pierwszych meczach Ligi Światowej zajmują pierwsze miejsce w grupie B. Najbardziej naszych siatkarzy cieszy zwycięstwo nad Canarinhos, z którymi od lat – dokładnie od dziesięciu – mieli na pieńku. – Udowodniliśmy, że potrafimy z nimi grać i wygrać – cieszył się po wylądowaniu atakujący Zbigniew Bartman.

Teraz muszą pójść za ciosem i zrobić kolejny krok do turnieju finałowego LŚ w Sofii. Rozmiary zwycięstw nie będą ważne. – Trzy zwycięstwa 3:0? Nie, nie mamy takich planów. Będę szczęśliwy, jeśli po prostu wygramy wszystkie mecze – trener Andrea Anastasi nie ma wygórowanych życzeń.Jego podopieczni do czwartku dostali wolne. Tego dnia wieczorem mają zameldować się w Spale, gdzie będą na zgrupowaniu aż do kolejnego turnieju Ligi Światowej w Katowicach (1-3 czerwca).

źródło: tvn24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved