Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Sieńko o ewentualnych roszadach w Delekcie

Piotr Sieńko o ewentualnych roszadach w Delekcie

fot. archiwum

- Dużo wyjaśni się w najbliższych dniach. Skład można budować, lecz trzeba mieć środki, żeby go utrzymać. A my nie mamy jeszcze dopiętego budżetu na przyszły sezon - mówi na łamach Expressu Bydgoskiego prezes Delecty, Piotr Sieńko.

Prezes Delecty Bydgoszcz zapewnił, że w przyszłym sezonie zespół nadal będzie prowadził trener Piotr Makowski.Ma z nami podpisaną umowę na czas nieokreślony. Jest świetnym fachowcem, fajnym człowiekiem i bydgoszczaninem. Można na nim opierać budowę klubu w okresie długofalowym – mówi sternik bydgoskiego klubu.

Piotr Sieńko przyznaje, że poszukuje jeszcze jednego środkowego. W zespole pozostaną Andrzej Wrona i Wojciech Jurkiewicz, do nich dołączy zawodnik Młodej Ligi, Krzysztof Rejno. Kto będzie czwartym środkowym – jeszcze nie wiadomo. Zespół najprawdopodobniej opuszcza Michal Cerven oraz Rafał Obermeler.Cerven w minionym sezonie nie mógł się wykazać, ponieważ bardzo dobrze prezentowali się Wrona i Jurkiewicz. Rola rezerwowego dla tak doświadczonego zawodnika nie satysfakcjonuje ani jego, ani klubu. Do tego Michal nie jest też zawodnikiem najtańszym. Obecnie ma wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Obermeler nie ma szans, żeby się przebić do dwunastki i na jeden sezon powinien znaleźć sobie drużynę, w której będzie mógł grać. W grę wchodzi więc wypożyczenie – mówi Piotr Sieńko.

Gotowość do pozostania w Delekcie wyrazili obaj rozgrywający. W najbliższym czasie przeprowadzone będą rozmowy zarówno z Michałem Masnym, jak i Piotrem Lipińskim. Jeśli klub dojdzie z nimi do porozumienia, żadnych zmian na tej pozycji nie będzie. Na przyszły sezon w Delekcie pozostaną obaj atakujący – Dawid Konarski i Łukasz Owczarz. W zespole pozostaną również przyjmujący Setphane Antiga oraz Marcin Wika.Stephane będzie dalej z nami. Ma ważny kontrakt, który być może przedłużymy o kolejny rok. Marcin Wika też zostaje. Trwają natomiast trudne negocjacje z menedżerem Marcina Walińskiego, któremu przedstawiliśmy warunki na trzy lata. To perspektywiczny gracz, traktujemy go jak swojego wychowanka – przyznaje Piotr Sieńko. Maleją szanse na pozostanie w klubie Wojciecha Gradowskiego i Antti Siltali.Gradowski szuka klubu i najprawdopodobniej się z nami pożegna. Przy Siltali stawiam duży znak zapytania. To nie jest tani zawodnik. Do przyjmujących dołączy natomiast nasz wychowanek Łukasz Wiese, z którym podpisaliśmy kontrakt na trzy lata – mówi prezes Delecty.Pozostanie Michała Dębca również jest uzależnione od naszego budżetu na kolejny sezon. W ciągu dwóch tygodni wszystko się wyjaśni. Z kolei Tomasz Bronisławski nigdzie się nie wybiera, aczkolwiek musi do końca wyleczyć kontuzję – dodaje Piotr Sieńko, który jednocześnie zaprzeczył, by klub prowadził jakiekolwiek rozmowy z Miguelem Falascą.

źródło: Express Bydgoski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved