Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kinga Kołosińska: W Szwajcarii grało nam się dobrze

Kinga Kołosińska: W Szwajcarii grało nam się dobrze

fot. archiwum

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, wsparte młodym duetem Kociołek/Baran, były w turnieju półfinałowym Pucharu Kontynentalnego w Szwajcarii o krok od medalu. - W Szwajcarii nie czułyśmy presji - przyznaje połowa polskiej pary, Kinga Kołosińska.

Polki w meczu o brązowe medale uległy reprezentantkom Włoch 1:3. – Grając z Włoszkami, miałyśmy dużą szansę na wygraną. Gra była wyrównana i dobra postawa rywalek w końcówkach zadecydowała o takim, a nie innym wyniku – mówi Strefie Siatkówki Kinga Kołosińska. Również niewiele brakowało, by nasze reprezentantki walczyły o złoto w zawodach. – Od początku grałyśmy dobrze i do wygrania półfinału zabrakło niewiele. Byłyśmy blisko, jednak w złotym secie Greczynki okazały się za silne – relacjonuje zawodniczka.

Duetowi Kołosińska/Brzostek nie układało się w pierwszych turniejach sezonu. Siatkarki nie mogły przedrzeć się przez kwalifikacje zawodów, w których brały udział. W Szwajcarii polskie plażowiczki spisywały się już wyśmienicie, co dobrze rokuje na przyszłość. – Tak naprawdę to sezon dopiero się zaczyna i jeszcze wiele turniejów przed nami. Granie na Continentalu było troszkę inne niż na World Tour – przyznaje Kołosińska i dodaje: – Tutaj przede wszystkim nie czułyśmy presji, że musimy wygrać. Wiedziałyśmy, że nasze granie w turnieju nie zależy od jednego czy dwóch meczów – kontynuuje. – Jednak pomimo tego mogę powiedzieć, że grało nam się na tym turnieju dobrze i szkoda, że nie udało nam się przejść dalej – dodaje partnerka Moniki Brzostek.

Jutro Polki rozpoczną walkę w zawodach w Baden. – Aktualnie jesteśmy na turnieju Masters w Baden, a tydzień później zagramy na ME seniorek w Hadze – informuje Kołosińska, zaznaczając, że i w tych turniejach chcą spisywać się równie dobrze, jak tydzień temu. A co z głównymi celami na ten sezon? – Na pewno razem z Moniką chcemy dobrze zaprezentować się na mistrzostwach Europy w Hadze. Oprócz tego w tym roku po raz ostatni zagram na U-23, gdzie również chciałabym zagrać jak najlepiej – mówi na koniec Kinga Kołosińska.Rozmawiała: Danuta Rękawica

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved