Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Jarosław Łukaszkiewicz: To był bardzo pechowy sezon

Jarosław Łukaszkiewicz: To był bardzo pechowy sezon

fot. archiwum

Podopieczne Jarosława Łukaszkiewicza zakończyły sezon 2011/2012. Specjalnie dla Strefy Siatkówki ubiegły sezon podsumowuje trener sulechowskiego zespołu, jak również opowiada o planach na przyszłość Zawiszy Sulechów.

Twój zespół zakończył sezon. W ostatnio rozgrywanym turnieju [1/4 finału MP kadetek – przyp. red.] Zawisza przegrał wszystkie spotkania i nie uzyskał awansu do półfinału. Jak ocenisz ten sezon w tej kategorii wiekowej w wykonaniu twoich podopiecznych?

Jarosław Łukaszkiewicz: – Naszym celem, podobnie jak w ubiegłym sezonie, był awans do półfinału mistrzostw Polski, ale niestety nie udało się tego zrealizować. Tak więc z wyniku, który uzyskaliśmy w tym roku, nie mogę być zadowolony.

Podobnie jak w Opolu [1/4 finału MP juniorek – przyp. red.], wydaje mi się, że w tym turnieju w Sulechowie bardzo ważne było pierwsze spotkanie z MOS-em Wola Warszawa. W tym meczu twoje zawodniczki nie poradziły sobie z presją. Uważasz, że to pierwsze spotkanie rzutowało na cały turniej, którego byliście gospodarzem?– Obie drużyny do tego pierwszego spotkania podeszły bardzo nerwowo. Jak wiadomo, każdy chciał zacząć turniej od wygranej, a tym bardziej jeżeli jest się gospodarzem i gra się przed własną publicznością. My w pierwszym meczu nie wykorzystaliśmy swojej szansy. Prowadziliśmy wysoko w pierwszym secie i niestety po własnych błędach przegraliśmy pierwszą partię na przewagi. Po porażce w drugim secie moje zawodniczki wyraźnie przegrały już ten mecz w głowach i nie podjęły walki z zespołem z Warszawy.

Trzy mecze, trzy porażki. Czy w twoim odczuciu te zespoły były poza waszym zasięgiem? Czy można było powalczyć o więcej?

– Trafiliśmy do bardzo silnej grupy z zespołami z Opola, Gdańska i Warszawy. Zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas ciężki turniej i o wywalczenie awansu będzie bardzo trudno. Pierwszy mecz kompletnie nam nie wyszedł, podobnie jak warszawiankom, które w następnych dwóch pojedynkach pokazały swoje możliwości, wygrywając pewnie te dwa mecze. W kolejnych spotkaniach pokazaliśmy już zupełnie inną siatkówkę. Mogę powiedzieć, że wróciliśmy z dalekiej podróży. Stoczyliśmy zacięte pojedynki z zespołami z Gdańska i  Opola, ale nasi rywale dysponowali bardziej wyrównanym składem i to było widać na boisku. Ten wynik odzwierciedla nasze aktualne możliwości.

Muszę wspomnieć o kontuzjach, które towarzyszyły twojemu zespołowi niemal na każdym kroku. Miałeś duże problemy ze składem. Jak twoim zdaniem wpłynęło to na drużynę?

– To był bardzo pechowy sezon. Cztery zawodniczki z podstawowej szóstki borykały się na przemian z kontuzjami, a Milenie Cynk w ogóle nie udało się powrócić do składu. To spowodowało, że przed najważniejszymi meczami w sezonie nie miałem do dyspozycji wszystkich zawodniczek. Te siatkarki, które powróciły do zdrowia, wznowiły treningi przed samym turniejem. To była trudna sytuacja dla nas i na pewno gdzieś w głowach dziewczyn te problemy „siedziały”, ale cały czas powtarzałem na treningach, że musimy się skupić na tych co są, a nie rozmyślać o tym kogo nie ma.

Jakie plany na najbliższy czas ma Zawisza Sulechów?

– Obecnie jesteśmy w okresie roztrenowania i bawimy się siatkówką (gry, zabawy itd.). Kilka dziewcząt próbuje swoich sił w siatkówce plażowej. Oczywiście myślę też już o nowym sezonie. Prowadzimy rozmowy w celu pozyskania nowych zawodniczek do Zawiszy z okolicznych klubów.

Koniec sezonu to czas na refleksje, podsumowania, jak i rozmyślania o… nowym sezonie. Z pewnością to początek czegoś nowego, jakieś zmiany. Jakie zatem plany na przyszły sezon ligowy ma trener Jarosław Łukaszkiewicz?

– Chciałbym do klubu pozyskać kilka nowych zawodniczek i zbudować nowy zespół kadetek i juniorek, który w przyszłości powalczy o coś więcej niż 1/4 finału mistrzostw Polski.

Dziękuję za rozmowę.

– Dziękuję bardzo.

*rozmawiała Martyna Cynk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved