Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki ŁKS utrzymały się w II lidze kobiet

Siatkarki ŁKS utrzymały się w II lidze kobiet

Wygrany pierwszy mecz barażowy w Łodzi mocno rozbudził apetyt Dębowianki Dębowiec na II ligę. Siatkarki ŁKS w rewanżu nie dały jednak rywalkom żadnych szans, wygrywając 3:0 i udowadniając tym samym, że nie zasłużyły na spadek.

Pierwszy mecz barażowy o miejsce w II lidze kobiet pomiędzy ŁKS Commercecon Łódź a Dębowianką Dębowiec skończył się wygranym tie-breakiem przez trzecioligowców. Wygrana na wyjeździe i perspektywa meczu na własnym terenie dawała siatkarkom Dębowianki spore nadzieje na występy w przyszłym sezonie w II lidze. W awans wierzyli również kibice, którzy szczelnie w niedzielny wieczór wypełnili halę w Cieszynie. Musieli jednak przełknąć gorzką pigułkę.

Łodzianki do meczu rewanżowego przystąpiły dobrze przygotowane taktycznie i mocno zmotywowane. Mimo to rozpoczęły spotkanie nerwowo i to gospodynie szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Siatkarki ŁKS powoli wracały do swojej gry i coraz częściej zdobywały punkty atakami ze skrzydeł. Utrudniły też swoją zagrywką rozegranie akcji rywalkom i dość szybko wyrównały stan seta (11:11). Od tego momentu gospodynie jakby przestały wierzyć w swój sukces i zaczęły grać nerwowo. Straty próbowała jeszcze odrabiać Maria Haratyk, ale łodzianki coraz lepiej grały blokiem, a z lewego skrzydła raz za razem skutecznie atakowała Julia Gruszecka. Łodzianki nie oddały już wcześniej wypracowanej przewagi, a seta zakończyły wygraną do 22 po zbiciu Marty Żmudzińskiej.

W drugiej partii siatkarki ŁKS dość szybko zdominowały grę na siatce i uzyskały kilkupunktową przewagę. Rozgrywająca Patrycja Lipińska coraz częściej uruchamiała w ataku środkowe, a Aleksandra Mielczarek i Dorota Chmielewska rzadko się myliły. Trener Dębowianki Włodzimierz Habarta próbował dokonywać zmian w składzie, na boisku pojawiły się Dominika Raabe i Agnieszka Spaczek-Krzywoń, ale nie były one w stanie odwrócić losów tego seta. Do swojej skuteczności wróciła również atakująca łodzianek Martyna Witkowska i w pewnym momencie ŁKS prowadził już 16:9. Gospodynie jeszcze ambitnie próbowały odrabiać straty, jednak po ataku Mielczarek przegrały drugą partię do 20. Bliskość osiągnięcia celu wpłynęła nieco deprymująco na zespół gości na początku trzeciego seta. Przy stanie 8:5 dla Dębowianki trener Michał Cichy wpuścił więc na boisko rozgrywającą Karolinę Górę, a ŁKS systematycznie zaczął odrabiać straty. Zespołowa gra i mocna zagrywka pozwoliły łodziankom na dojście przeciwnika przy stanie 14:14, a gdy goście wyszli na prowadzenie 20:17, w zespole z Dębowca można było zauważyć na twarzach zwątpienie. Łodzianki nie wypuściły już swojej szansy do końca, a mecz zakończył skuteczny serwis Doroty Chmielewskiej, z którym nie mogła sobie poradzić Monika Pisiut. Tym samym ŁKS Commercecon Łódź zapewnił sobie utrzymanie w II lidze kobiet, a siatkarki Dębowianki marzenia o grze na tym szczeblu rozgrywek muszą odłożyć do kolejnego sezonu.

UKS Dębowianka Dębowiec – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(22:25, 20:25, 21:25)

pierwszy mecz: 3:2 dla Dębowianki
w II lidze zagra: ŁKS Łódź

Dębowianka: Szturc (2 pkt.), Szczurek (3), Neniczka (8), Haratyk (13), Pisiut (9), Janik (4), Szczypka (libero) oraz Franek, Raabe i Spaczek-Krzywoń
ŁKS: Chmielewska (11), Lipińska (2), Witkowska (7), Mielczarek (10), Żmudzińska (8), Gruszecka (10), Markiewicz (libero) oraz Kucharska, Wrzos i Góra