Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Błękitni Ropczyce obronili się przed spadkiem z II ligi

Błękitni Ropczyce obronili się przed spadkiem z II ligi

Błękitni Ropczyce po raz drugi pokonali drużynę LKS Caro Rzeczyca. Wygrana w pięciu setach zapewniła drugoligowy byt w przyszłym sezonie. - To były dwa ciężkie mecze, tak ciężkie jak cały ten sezon - mówił po meczu Michał Betleja, trener Błękitnych.

Ropczycanie wyjechali do Rzeczycy już w piątek. Mimo to mecz rozpoczęli fatalnie. – Ja nie wiem co mam mówić, każdy mecz zaczynamy od dramatycznego przyjęcia. W ataku każdy myśli, że będzie wbijał gwoździe, a zaraz potem nic nie wychodzi – złościł się Betleja.

W kolejnych dwóch setach zespół z województwa podkarpackiego nieco ochłonął i pokazał pełnię swoich możliwości. W trzeciej odsłonie meczu było nawet 20:9. Gospodarze byli bezradni, przegrywając do osiemnastu.

Błękitni zbyt wcześnie pomyśleli o zwycięstwie. Rozprężenie w ich szeregach sprawiło, że zagrali ponownie słabiej i tym samym rzeczycanie wyrównali stan pojedynku.

Tie-break należał już zdecydowanie do przyjezdnych, którzy od początku do końca kontrolowali sytuację i pozwolili swoim rywalom na zdobycie zaledwie dziewięciu „oczek”. Ostatecznie Błękitni Ropczyce pokonali LKS Caro Rzeczycę 3:2, utrzymując tym samym II ligę w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

– To były dwa ciężkie mecze, tak ciężkie jak cały ten sezon. Na szczęście udało się wygrać. Pomimo kłopotów finansowych oraz problemów z dyscypliną w drużynie i odejściu kilku zawodników, udało się nam utrzymać w II lidze. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego – zakończył Michał Betleja.

LKS Caro Rzeczyca – Błękitni Ropczyce 2:3
(25:22, 19:25, 18:25, 25:21, 9:15)

Błękitni: Sroka, Rusin P., Kochan, Róg, Kotyla, Goryl, Marć (libero) oraz Stojek