Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jacek Skrok na celowniku działaczy z Krakowa

Jacek Skrok na celowniku działaczy z Krakowa

fot. archiwum

Po czwartym miejscu w niedawno zakończonych rozgrywkach I ligi kobiet, klub AZS UEK pożegnał się z wieloletnim trenerem drużyny, Tomaszem Klockiem. Najprawdopodobniej jego miejsce zajmie Jacek Skrok,  dotychczasowy szkoleniowiec Jadaru Politechnika AZS.

Siatkarki AZS UEK od dwóch sezonów występują w I lidze kobiet i dwukrotnie zajęły w niej czwarte miejsce. W zeszłym roku apetyty były jednak znacznie większe. Po przyjściu nowego sponsora, Armatury Kraków, budżet znacząco wzrósł, co pozwoliło na sprowadzenie zawodniczek z doświadczeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Cel zatem był jeden – awans do PlusLigi Kobiet. Na drodze stanęły jednak zawodniczki Siódemki Legionovia i krakowianki musiały się zadowolić ponownie miejscem tuż za podium. Chociaż pojawiły się obawy, że w kolejnym sezonie krakowski klub nie będzie miał już tak silnego wsparcia sponsorów jak w obecnym roku, w ostateczności sytuacja rozwiązała się po myśli klubu. – Jeśli chodzi o sponsorów, to rzeczywiście nie wycofują się – potwierdził rzecznik krakowskiego klubu, Piotr Majewski. Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć Strefie Siatkówki, budżet czwartej ekipy zaplecza ekstraklasy poprzedniego sezonu ma być na podobnym lub nawet nieco wyższym poziomie.

Pewne jest natomiast, że z klubem pożegna się dotychczasowy trener akademiczek, który prowadził drużynę od 2008 roku i awansował z nią z II ligi na zaplecze ekstraklasy. Już w trakcie sezonu zasadniczego pojawiły się głosy, jakoby włodarze klubu szukali następcy trenera Klocka. Najgłośniej mówiło się o Wojciechu Kaszy, byłym trenerze m.in. Trefla Gdańsk. Ostatecznie Kasza pomagał w treningach innej ekipy, I-ligowej Wandy Kraków. Sam Klocek nie chciał się wypowiadać odnośnie swojej przyszłości w klubie, jednak już w trakcie sezonu przewidywał alternatywę. Tomasz Klocek jest bowiem pracownikiem naukowym Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i w nadchodzącym roku chce zrobić habilitację. Jak sam przyznał, łączenie obowiązków trenerskich z pracą naukową w tym wypadku mogłoby być niezwykle trudne.

Wiele wskazuje na to, że jego miejsce zajmie dobrze znany kibicom siatkówki Jacek Skrok. W ubiegłym sezonie prowadził ligowego rywala akademiczek, ekipę Jadaru Politechnika AZS Radom. Jak już informowaliśmy w tym tygodniu, klub z Mazowsza nie wystąpi jednak w przyszłorocznych rozgrywkach I ligi. – Trener Skrok jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady po Tomaszu Klocku i jesteśmy w stałym kontakcie – przyznał rzecznik prasowy akademiczek, Piotr Majewski. Wiele wskazuje jednak na to, że przenosiny Skroka do Krakowa są już niemal przesądzone.Zmiany szykują się w składzie drużyny. – Rzeczywiście odejście Justyny Ordak i Lucyny Borek stały się faktem. Obie siatkarki nie zagrają u nas w przyszłym sezonie. Zmian będzie więcej, ale ciężko powiedzieć na jaką skalę – potwierdził Majewski. W przyszłym sezonie w drużynie akademiczek nie zobaczymy także Agnieszki Starzyk-Bonach.Ważny kontrakt ma tylko Kasia Połeć, ale teoretycznie jej odejście też jest możliwe, jeśli ktoś zapłaci zapisaną w kontrakcie kwotę odstępnego – przyznał Majewski, dodając: – Prowadzimy rozmowy zarówno z doświadczonymi zawodniczkami z ekstraklasy, jak i pierwszoligowymi. Zagranicznego transferu nie bierzemy pod uwagę – dodał rzecznik krakowskiego pierwszoligowca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved