Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mirosław Przedpełski: Z Londynu przywieziemy medal

Mirosław Przedpełski: Z Londynu przywieziemy medal

fot. archiwum

- Nie widzę innej możliwości niż taka, że z Londynu przywieziemy medal. Myślę, że stać nas na to - mówił Mirosław Przedpełski, dodając, że przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich dojdzie także to przedłużenia umowy z Andreą Anastasim na kolejne dwa lata.

Tuż przed zainaugurowaniem przez polską reprezentację Ligi Światowej meczem z Brazylijczykami prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej tryska optymizmem. Pytany przez reportera Radia ZET, Damiana Michałowskiego, o to, czy podopieczni Andrei Anastasiego przywiozą medal ze zbliżających się wielkimi krokami igrzysk olimpijskich, odpowiedział z pełnym przekonaniem, iż nie widzi innej możliwości. – Sądzę, że stać ich na to. Od pewnego czasu jesteśmy na fali wznoszącej. Od paru lat sytuacja w siatkówce w Polsce wygląda tak, że pniemy się w górę, po czym przychodzą rok, dwa lata słabsze. Uważam, że teraz jesteśmy na fali wznoszącej i na igrzyskach zdobędziemy medal. Mnie, jako prezesowi, także w kolekcji brakuje „krążka” wywalczonego na igrzyskach olimpijskich. Będę zadowolony z jakiegokolwiek miejsca na podium. Oczywiście, złoto byłoby znakomite, ale tak naprawdę każdy medal wywalczony w Londynie będzie cieszył – tłumaczył Mirosław Przedpełski. Prezes PZPS dodał także, iż polscy siatkarze mogą być postrachem dla innych reprezentacji. Szanse Polaków na znalezienie się wśród ośmiu najlepszych zespołów są ogromne, a po zwycięstwie w meczu ćwierćfinałowym dostaną się już do strefy medalowej. – Wszystko jest możliwe. Zawodnicy też uwierzyli, że potrafią wygrywać z każdym i nie są im straszni ani Brazylijczycy, ani Rosjanie. Nie bez przyczyny zajmujemy czwarte miejsce w rankingu FIVB – dodał.

Prezes Przedpełski podkreślił także, że w pełni ufa obecnemu szkoleniowcowi, Andrei Anastasiemu, w związku z czym ten nie musi się obawiać o swoją przyszłość. – Planujemy przedłużyć kontrakt z Anastasim i jeszcze przed igrzyskami to się stanie. Bardzo go cenię i uważam, że zrobił bardzo wiele dla polskiej siatkówki. Chcę, by budował drużynę na mistrzostwa świata w 2014 roku, bo do tego czasu planujemy prolongować umowę.

Mirosław Przedpełski ma również bardzo ambitne plany względem swojej osoby i chciałby objąć stery w FIVB w kolejnej kadencji. – Na tę chwilę wiele do zrobienia jest jeszcze w Polsce. Za dwa lata odbędą się mistrzostwa świata i chciałbym, aby fajnie się udały. Najważniejsze, że Polska dużo znaczy, kreuje trendy na świecie. W każdym razie jestem blisko FIVB i objęcia stanowiska prezesa federacji. Poza tym przymierzam się do zorganizowania mistrzostw świata kobiet w 2018 roku – zakończył.



źródło: Radio ZET

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved