Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Makare Wilson nową siatkarką Impelu Wrocław

Makare Wilson nową siatkarką Impelu Wrocław

fot. archiwum

Wielokrotna reprezentantka Stanów Zjednoczonych, Makare Wilson, została nową siatkarką Impelu Wrocław. 36-letnia środkowa ma być wzmocnieniem wrocławskiego zespołu, który w nadchodzącym sezonie chce się włączyć do walki o medale.

Makare Wilson to siatkarka urodzona na Fidżi, która od lat posiada amerykańskie obywatelstwo. Starszym kibicom może być również znana pod nazwiskiem Desilets. Amerykanka swoją karierę zaczynała w drużynach uniwersyteckich w USA. W 2000 roku przeniosła się na jeden sezon do włoskiej Serie A, gdzie reprezentowała barwy PV Reggio Emilia.

Po rocznym pobycie we Włoszech wróciła do Chicago i zrobiła sobie trzyletnią przerwę w siatkówce halowej, grając w tym czasie na piasku. Zakończyła wówczas również swoją trzyletnią karierę reprezentacyjną. Do hali wróciła w 2006 roku, podpisując dwuletni kontrakt z tureckim Türk Telekom Ankara. Potem na rok wyjechała do Rosji, gdzie reprezentowała barwy Samorodka Habarowsk, a następnie ponownie odnalazła się we włoskiej Serie A – najpierw w Spes Conegliano, potem w Tiboni Urbino (z którym zdobyła Puchar CEV), a ostatni sezon spędziła w GSO Villa Cortese, zdobywając tytuł wicemistrzyni kraju. Została również wybrana najlepiej zagrywającą zawodniczką Ligi Mistrzyń sezonu 2011/2012.

Bardzo cieszymy się, że udało nam się uzgodnić warunki kontraktu z tak doświadczoną i utytułowaną zawodniczką jaką jest Makare Wilson. Niewątpliwie będzie to jedna z najlepszych środkowych Plus Ligi Kobiet. Makare w ostatnich dwóch latach w lidze włoskiej była czwartą blokującą i drugą najlepiej punktującą środkową ligi. W finale Ligi Mistrzyń w 2012 roku została najlepiej zagrywającą zawodniczką – skomentował transfer prezes Impel Volleyball S.A., Jacek Grabowski.Zadowolona z zawarcia kontraktu z Impel Wrocław jest również Makare Wilson.PlusLiga Kobiet jest jedną z najsilniejszych w Europie a zespół Impel aspiruje do gry o najwyższe cele. Słyszałam od trenera Alessandra Chiappiniego wiele dobrego o drużynie, dlatego spośród wielu ofert zagranicznych ,między innymi z Rosji i Turcji, wybrałam właśnie Polskę i grę we Wrocławiu. Bardzo się cieszę z podjętej decyzji – stwierdziła.

Makare Wilson to czwarta pozyskana przez Impel zawodniczka przed sezonem 2012/2013. Do tej pory do zespołu dołączyły holenderska rozgrywająca Kim Staelens, atakująca mistrzyń Polski Katarzyna Konieczna oraz Patrycja Polak z Pałacu Bydgoszcz.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved