Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jadar Politechnika AZS Radom nie przystąpi do rozgrywek I ligi

Jadar Politechnika AZS Radom nie przystąpi do rozgrywek I ligi

fot. archiwum

Potwierdził się czarny scenariusz dla zespołu Jadaru AZS Politechnika Radom. Szósty zespół zaplecza ekstraklasy nie przystąpi do rozgrywek I ligi kobiet w przyszłym sezonie. Działaczom radomskiego klubu nie udało się pozyskać sponsora strategicznego.

Przypomnijmy, że problemy z dopięciem budżetu przez władze klubu z Radomia rozpoczęły się po tym, jak z siatkówki postanowił wycofać się właściciel marki Jadar, Tadeusz Kupidura. Po tym, jak szef Jadaru Politechnika AZS zgodził się oddać zespół za przysłowiową złotówkę, rozpoczęły się poszukiwania nowego sponsora strategicznego, który wspomógłby pierwszoligowca z Mazowsza. Dotychczasowe rozmowy nie przyniosły rezultatu, a Tadeusz Kupidura rozpoczął rozmowy z potencjalnymi zespołami, które byłyby zainteresowane grą w ekstraklasie. Przed tygodniem pojawił się nowy inwestor, który ostateczną decyzję miał podjąć do połowy maja. Z naszych informacji wynika, że do klubu oficjalne pismo w tej sprawie jeszcze nie wpłynęło, ale podczas rozmowy telefonicznej władze Jadaru Politechnika AZS zostały poinformowane, że jeden z dużych zakładów na Mazowszu nie zainwestuje w radomską siatkówkę.

To oznacza, że kibice w mieście pożegnają się z żeńską siatkówką w pierwszoligowym wydaniu. Być może jeszcze w tym tygodniu Tadeusz Kupidura, będący właścicielem klubu, zdecyduje się odstąpić miejsce w I lidze kobiet. Poważne rozmowy toczą się z dwoma kontrahentami. W Radomiu, zasłaniając się dobrem negocjacji, nie chciano zdradzić nam, o jakie zespoły chodzi. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że miejsce po Jadarze Politechnika Radom chętnie odkupiłyby zespoły z północnej i południowej Polski. Trudna sytuacja w jakiej znalazł się zeszłoroczny beniaminek oznacza, że siatkarek z Radomia nie zobaczymy również w II lidze. Jednak decyzja w tej sprawie ma zapaść dopiero w czerwcu. Przypomnijmy, że Jadar AZS Politechnika Radom w zeszłym sezonie odkupił miejsce od Gedanii Gdańsk. W bardzo szybkim tempie zbudował silny zespół, którego potencjał pozwalał na walkę w play-off o ekstraklasę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved