Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Stam-Pilon priorytetem dla Budowlanych Łódź

Stam-Pilon priorytetem dla Budowlanych Łódź

fot. archiwum

W Łodzi „karuzela transferowa" nie zwalnia ani na chwilę. Po niezbyt udanym sezonie władze Budowlanych koncentrują się na jak największych wzmocnieniach składu. Na „celowniku" klubu są Joanna Kaczor i Debby Stam-Pilon.

Obie zawodniczki po zakończeniu sezonu 2011/12 odeszły z drużyny wicemistrzyń Polski z Muszyny i nie mogą narzekać na brak ofert, zarówno z krajowego podwórka. jak i z klubów zagranicznych. Łódzki klub ma zatem sporą konkurencję i trudno ocenić, jakie ma szanse na zwycięstwo w tym wyścigu. Decydującym elementem na pewno okażą się warunki finansowe. – Priorytetem jest dla mnie pozyskanie holenderskiej przyjmującej Debby Stam-Pilon (…). Wiele będzie zależeć od tego, jaki będziemy mieć budżet – przyznaje prezes Budowlanych, Marcin Chudzik.

Łódzki klub szuka również rozgrywającej oraz – w związku z planowanym urlopem macierzyńskim Katarzyny Ciesielskiej – nowej libero. Wśród kandydatek na rozgrywającą wymieniano Izabelę Bełcik (zostaje ostatecznie w Sopocie), Nellie Spicer czy Kathleen Weiß, jednak Niemka ma również oferty z ligi rosyjskiej. Natomiast w gronie następczym Ciesielskiej są Magdalena Saad, Agata Sawicka i Agata Durajczyk.

Na „ostatni guzik" dopięta jest już natomiast kwestia sztabu szkoleniowego. Pierwszym trenerem pozostanie Maciej Kosmol. Jego asystentem, a jednocześnie trenerem od przygotowania fizycznego został Włoch, Alessandro Lodi. Scoutem łódzkiej drużyny będzie Jakub Głuszak.źródło: Dziennik Łódzki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved